Przejdź do

AktualnościKanał RSS

02 lipca 2020 15:41 | Aktualności

Wyniki gminnego etapu konkursu "Piękna Wieś pomorska"

 

 

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020" organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: "Wieś" i "Zagroda" w  trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do etapu  gminnego, organizowanego przez Urząd Miejski w Nowym Stawie zgłoszonych zostało:

dziesięć wsi oraz pięć zagród z terenu Gminy Nowy Staw.

Komisja konkursowa po przeprowadzeniu wizji terenowej przyznała I miejsce wsi Mirowo w kategorii "Wieś" oraz zagrodzie rolniczej Państwa Wiolety i Tomasza Loryś z Nidowa w kategorii "Zagroda".

 

Laureaci I - szych miejsc w obu kategoriach zostali zgłoszeni do powiatowego etapu konkursu, który przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Malborku.

 

Wyniki konkursu:

 

Kategoria "Wieś"

I miejsce Mirowo

II miejsce Trępnowy

III miejsce Nidowo

 

Ponadto komisja przyznała równorzędne wyróżnienia wsiom: Brzózki, Laski, Lipinka, Lubstowo, Myszewo, Pręgowo Żuławskie, Tralewo.

 

Kategoria "Zagroda"

I miejsce Państwo Wioleta i Tomasz Loryś  z Nidowa

II miejsce ex aequo Pani Agnieszka Rafał z Pręgowa Żuławskiego oraz Państwo Małgorzata i Krzysztof Sienniccy z Lubstowa

III miejsce ex aequo Pani Barbara Piątkowska z Tralewa oraz Pan Bogdan Kwiatkowski z Brzózek

 

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i informujemy, że wręczenie nagród wszystkim uczestnikom etapu gminnego nastąpi 6 wrześniu po uroczystej mszy św z okazji dożynek gminnych w kościele pw. Św,. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.

Przeczytano: 114 razy. Wydrukuj|Do góry