Przejdź do

AktualnościKanał RSS

11 grudnia 2019 11:11 | Aktualności

Trwa remont ulicy Bankowej


Trwa remont ulicy Bankowej w Nowym Stawie. Inwestycja warta ponad 400 tysięcy złotych jest realizowana przy udziale środków pozyskanych przez Urząd Miejski w Nowym Stawie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Ulica Bankowa ma duże znaczenie komunikacyjne, bo prowadzi m.in. do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, ale też do siedzib nowostawskich firm. Burmistrz Jerzy Szałach i pracownicy Urzędu Miejskiego widząc potrzebę poprawy stanu technicznego drogi, złożyli wniosek do konkursu ogłoszonego przez rząd i pozyskali 50-procentowe dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Po przetargu okazało się, że inwestycja zostanie zrealizowana za blisko 415 tys. zł, a wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania jest firma Eurovia Polska S.A. z Bielan Wrocławskich.

 

-      Prace postępują i do świąt Bożego Narodzenia droga powinna być już wyremontowana - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - W ramach robót zostanie naprawiona nie tylko nawierzchnia samej drogi. Odnowione zostaną także chodniki, by poprawił się komfort, ale i bezpieczeństwo poruszania się po ulicy Bankowej. Dotyczy to zwłaszcza dzieci zmierzających i wracających ze szkoły.

 

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie odcinek o długości 240 metrów, od skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte do wysokości zakładów i firm ulokowanych przy ul. Bankowej.

 

-      Bardzo istotne jest to, że inwestycja wykonywana jest przy udziale środków zewnętrznych. Połowę wydatków pokrywamy z dotacji Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze z samorządowego budżetu. To praktyka, którą będziemy się starali wciąż kontynuować - wyjaśnia burmistrz Jerzy Szałach.

 kontynuować - wyjaśnia burmistrz Jerzy Szałach.

 

Przeczytano: 204 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: