Przejdź do

AktualnościKanał RSS

22 listopada 2019 13:36 | Aktualności

8 grudnia Mikołajkowy Bieg Dobroczynny

 
 
 
Gmina Nowy Staw zaprasza ponownie na Mikołajkowy Bieg Dobroczynny do Malborka. W II edycji wspieramy Dom Dziecka z Malborka, który znajduje się pod opieką Fundacji "Wyrównajmy ich szanse". 
Organizatorem wydarzenia są: Agencja Promocji Sportu Urszula Wieczorek oraz Organizacja Imprez Sportowych "Valdano" Ryszard Walendziak.

W organizację zawodów zaangażowały się m.in. samorządy z powiatu malborskiego: miasto i gmina Nowy Staw, gmina Miłoradz oraz gmina wiejska Malbork.

Fundacja Dzieciom „Wyrównajmy ich Szanse” prowadzi dwa domy opiekuńcze przy miasteczku szkolnym przy al. Wojska Polskiego, a także mieszkanie socjalizacyjne, w którym najstarsi podopieczni przygotowują się do samodzielności.

Założeniem inicjatywy jest zebranie środków na zakup odzieży zimowej dla 38 dzieci znajdujących się pod opieką placówki. Organizatorom zależy na pozyskaniu jak największej ilości środków z cegiełek, które zostaną przeznaczone na zakupy w sklepie Reserved. Kto z nas nie chciałaby otrzymać nowej kurtki lub butów na najbliższą zimę? Dzieci potrzebują poczuć się wyjątkowo przed świętami i naszym zadaniem jest stworzyć im do tego warunki, by miały okazję poczuć radość i magię zakupów ze swoimi wychowawcami.
 
– Zachęcam wszystkich bardzo serdecznie do udziału w imprezie i wsparcia tej idei. Mikołajkowy bieg oraz marsz to nie tylko okazja do aktywności, integracji, ale i wsparcia potrzeb fundacji, a przede wszystkim dzieci i młodzieży znajdującej się pod jej opieką – mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu, który jest jednym ze sponsorów wydarzenia.
 
Bieg odbędzie się w Malborku na stadionie Pomezanii przy ul.Toruńskiej 60 już za dwa tygodnie w niedzielę. Każdeg z Was zachęcamy do wzięcie udziału w tej inicjatywie. Cegiełki - pakiet startowy do nabycia na stronie www.elektronicznezapisy.pl 
 

Przeczytano: 198 razy. Wydrukuj|Do góry