Przejdź do

AktualnościKanał RSS

25 czerwca 2019 14:38 | Aktualności

Udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych podczas biegu i festynu dobroczynnego dla Bianki

Ponad 10 tysięcy złotych zebrali organizatorzy festynu dobroczynnego na rzecz 5-letniej Bianki, który odbył się w niedzielę (23 czerwca) w Nowym Stawie. Pieniądze te pozwolą na opłacenie dwóch turnusów rehabilitacyjnych dla dziewczynki zmagającej się z mózgowym porażeniem dziecięcym i chorobami współistniejącymi.

 

Dużym sukcesem zakończyła się akcja charytatywna, w którą zaangażowało się wielu mieszkańców gminy Nowy Staw, miejscowy samorząd, jednostki organizacyjne, stowarzyszenia oraz firmy z Nowego Stawu i okolic. Wszystkich połączyła chęć pomocy 5-letniej Biance oraz rodzicom, którzy walczą o jej zdrowie i właściwy rozwój dziecka.

 

Z inicjatywą zorganizowania akcji dobroczynnej wyszło Stowarzyszenie Nowy Staw Biega, które postanowiło zorganizować bieg charytatywny. Do tego pomysłu przyłączyli się Urząd Miejski w Nowym Stawie, Starostwo Powiatowe w Malborku, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Organizacja Imprez Sportowych „Valdano”, Fundacja Nadzieja II im. Stefanii Zaorskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Lipince i 7 Grunwaldzka Drużyna Harcerska w Nowym Stawie.

 

Dzięki pracy wszystkich zaangażowanych stron, oprócz biegu zorganizowano też turniej siatkówki plażowej oraz festyn rodzinny, podczas którego odbyły się występy artystyczne, zabawy dla dzieci, loteria fantowa i inne atrakcje. Wszyscy chętni mogli wrzucić datek do puszek i mieć swój wkład w pomoc dziewczynce i jej rodzicom.

 Zdjęcia z imprezy dobroczynnej dla Bianki znajdą Państwo na portalnaplus.pl

Podczas imprezy zebrano łącznie 10 472,66 zł. Większość z tej kwoty - 7582,66 zł - to datki wrzucone do puszek na wystawionych stoiskach oraz z wpisowych uczestników biegu, marszu nordic walking i turnieju siatkówki, które zostały uiszczone w biurze zawodów. Pozostała kwota - 2890 zł - to środki zebrane z wpisowego uczestników biegu, którzy zapisali się do imprezy wcześniej drogą internetową.

 

- Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji festynu sportowo-rekreacyjnego na rzecz Bianki i brali w nim aktywny udział - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Słowa podziękowania kieruję do pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych, którzy bardzo zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie tej imprezy. Dziękuję miejscowym stowarzyszeniom, a także sponsorom, którzy postanowili przyłączyć się do tej akcji charytatywnej. Myślę, że festyn zakończył się wielkim sukcesem. Pokazał on, że wspólne działania pozwalają wiele osiągnąć i zrobić dużo dobrego na rzecz osób potrzebujących.

 

Wdzięczności po organizacji festynu nie ukrywają rodzice Bianki, którzy razem z córeczką uczestniczyli w imprezie.

 

- W ten bardzo ważny dla nas dzień otrzymaliśmy tyle pozytywnej energii, tyle życzliwości i dobroci od innych, że jeszcze dochodzimy do siebie. Było pięknie, było radośnie, było tak, że nawet nie wyobrażaliśmy sobie, że tak cudownie przebiegnie ten dzień - informuje Wiola Sosińska, mama Bianki. - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji i zaangażowania wszystkich. Nowy Staw tworzą cudowni ludzie, otwarci, uśmiechnięci, którzy działają z sercem dla serca. Podobno dobrych ludzi poznaje się po tym, co robią dla osób, które nie są w stanie w żaden sposób im się odwdzięczyć. Dlatego w imieniu naszego dziecka z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc i dobrać skierowaną dla naszej kochanej córeczki Bianki

Przeczytano: 262 razy. Wydrukuj|Do góry