Przejdź do

AktualnościKanał RSS

19 czerwca 2019 14:18 | Aktualności

Akcja dobroczynna dla Bianki już w niedzielę 23 czerwca

W najbliższą niedzielę 23 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Stawie odbędą się bieg i festyn dobroczynny na rzecz 5- letniej Bianki cierpiącej na  na mózgowe porażenie dziecięce oraz choroby współistniejące.

Nowostawski samorząd wraz z jednostkami podległymi oraz organizacjami pozarządowymi przygotował imprezę, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dziewczynki.

Współorganizatorami festynu są: Urząd Miejski w Nowym Stawie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Stawie, Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub sportowy „Nowy Staw Biega”, Organizacja Imprez Sportowych „Valdano” oraz  Fundacja „Nadzieja” II im,. Stefanii Zaorskiej.

Bianka nie mówi, nie chodzi, jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony, dopiero się uczy samodzielnego picia i jedzenia. Pomimo trudności dziewczynka związana z Nowym Stawem jest bardzo pogodna, uwielbia muzykę i atrakcje wodne. Rodzice 5-latki podejmują się różnych form terapii i rehabilitacji, by zwiększyć szansę na jej samodzielne funkcjonowanie.

 

-      Bianka przeszła zabieg operacyjny fibrotomii na całym ciele, po którym czeka ją intensywna rehabilitacja. Zabieg miał na celu długotrwałe usunięcie spastyki. Wraz z regularną i intensywną rehabilitacją może przynieść rewelacyjne efekty – informują rodzice dziewczynki. – Większość zajęć terapeutycznych, turnusów i zabiegów odbywa się prywatnie, a nasze fundusze się wyczerpują. Z pomocą rodziny i fundacji udaje się nam uzbierać na dwa turnusyrocznie, ale to wciąż za mało. Teraz, gdy Bianka jest po operacji, jej ciało w pewnym sensie stało się bardziej swobodne i plastyczne. Otwierają się nowe możliwości rozwojowe, nie możemy zatracić tej szansy.

 

Zwiększenie godzin intensywnej fizjoterapii i rehabilitacji jest bardzo kosztowne, dlatego nowostawski samorząd postanowił wesprzeć rodziców Bianki, organizując dla niej festyn charytatywny.

 

-      Z pomysłem zorganizowania biegu charytatywnego zgłosili się do urzędu przedstawiciele klubu „Nowy Staw biega”, następnie przyłączyły się nasze miejskie jednostki i tak, wspólnymi siłami, chcemy zorganizować dużą imprezę , by pomóc dziewczynce. Bianka jest dzielną dziewczynką, która zasługuje na naszą pomoc. Mimo choroby jest uśmiechnięta, a nam zależy na tym, by uśmiech nie schodził z jej twarzy - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. Już dziś zapraszam mieszkańców naszej gminy, ale też okolicznych miejscowości do udziału w przygotowywanych atrakcjach. Zabawę połączymy z gestem wsparcia i pomocy. Razem możemy osiągnąć więcej.

 

23 czerwca odbędzie się wiele atrakcji. Klub sportowy „Nowy Staw Biega” zaprasza na 5-kilometrowy bieg ulicami miasta. Start i meta zostaną usytuowane na stadionie miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach mogą wziąć również miłośnicy marszów nordic walking, rowerzyści. Dystans ten można przejechać na hulajnodze, rolkach, albo zwyczajnie przejść pieszo. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest zakup cegiełki, która kosztuje od 20 do 100 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Bianki. Zapisów można dokonywać drogą internetową poprzez platformę www.elektornicznezapisy.pl. Można również zgłosić się do biura zawodów i zapisać się w dniu imprezy. Zaplanowane są także biegi dzieci na krótszych dystansie po bieżni stadionu.

 

Tego dnia odbędą się też dwa turnieje organizowane przez OSiR: piłkarski i siatkówki plażowej. Uczestnicy tych aktywności również będą musieli wpłacić cegiełkę na rzecz dziewczynki. W turnieju piłkarskim na orliku może wziąć udział maksymalnie osiem zespołów. W siatkówkę zagrają dwuosobowe drużyny. Zapisywać się do zawodów można osobiście w siedzibie OSiR przy ul. Sportowej 5 lub dzwoniąc na numer 55 620 02 80.

Po części sportowej rozpocznie się festyn rodzinny. Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, loterię fantową oraz losowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Bianki.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

 

Przeczytano: 580 razy. Wydrukuj|Do góry