Przejdź do

AktualnościKanał RSS

17 maja 2019 12:10 | Aktualności

23 czerwca wspólnie pomóżmy małej Biance. Biegi i festyn dobroczynny w Nowym Stawie23 czerwca odbędzie się w Nowym Stawie sportowo-rekreacyjny festyn charytatywny na rzecz Bianki, 5-letniej dziewczynki cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce oraz choroby współistniejące. Nowostawski samorząd wraz z jednostkami podległymi oraz organizacjami pozarządowymi przygotowuje imprezę, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dziewczynki.

 

Bianka nie mówi, nie chodzi, jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony, dopiero się uczy samodzielnego picia i jedzenia. Pomimo trudności dziewczynka związana z Nowym Stawem jest bardzo pogodna, uwielbia muzykę i atrakcje wodne. Rodzice 5-latki podejmują się różnych form terapii i rehabilitacji, by zwiększyć szansę na jej samodzielne funkcjonowanie.

 

-      Bianka przeszła zabieg operacyjny fibrotomii na całym ciele, po którym czeka ją intensywna rehabilitacja. Zabieg miał na celu długotrwałe usunięcie spastyki. Wraz z regularną i intensywną rehabilitacją może przynieść rewelacyjne efekty – informują rodzice dziewczynki. – Większość zajęć terapeutycznych, turnusów i zabiegów odbywa się prywatnie, a nasze fundusze się wyczerpują. Z pomocą rodziny i fundacji udaje się nam uzbierać na dwa turnusyrocznie, ale to wciąż za mało. Teraz, gdy Bianka jest po operacji, jej ciało w pewnym sensie stało się bardziej swobodne i plastyczne. Otwierają się nowe możliwości rozwojowe, nie możemy zatracić tej szansy.

 

Zwiększenie godzin intensywnej fizjoterapii i rehabilitacji jest bardzo kosztowne, dlatego nowostawski samorząd postanowił wesprzeć rodziców Bianki, organizując dla niej festyn charytatywny.

 

-      Z pomysłem zorganizowania biegu charytatywnego zgłosili się do urzędu przedstawiciele klubu „Nowy Staw biega”, następnie przyłączyły się nasze miejskie jednostki i tak, wspólnymi siłami, chcemy zorganizować dużą imprezę , by pomóc dziewczynce. Bianka jest dzielną dziewczynką, która zasługuje na naszą pomoc. Mimo choroby jest uśmiechnięta, a nam zależy na tym, by uśmiech nie schodził z jej twarzy - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. Już dziś zapraszam mieszkańców naszej gminy, ale też okolicznych miejscowości do udziału w przygotowywanych atrakcjach. Zabawę połączymy z gestem wsparcia i pomocy. Razem możemy osiągnąć więcej.

 

23 czerwca odbędzie się wiele atrakcji. Klub sportowy „Nowy Staw Biega” zaprasza na 5-kilometrowy bieg ulicami miasta. Start i meta zostaną usytuowane na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach mogą wziąć również miłośnicy marszów nordic walking, rowerzyści. Dystans ten można przejechać na hulajnodze, rolkach, albo zwyczajnie przejść pieszo. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest zakup cegiełki, która kosztuje od 20 do 100 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Bianki. Zapisów można dokonywać drogą internetową poprzez platformę www.elektornicznezapisy.pl. Można również zgłosić się do biura zawodów i zapisać się w dniu imprezy. Zaplanowane są także biegi dzieci na krótszych dystansach.

 

Tego dnia odbędą się też dwa turnieje organizowane przez OSiR: piłkarski i siatkówki plażowej. Uczestnicy tych aktywności również będą musieli wpłacić cegiełkę na rzecz dziewczynki. W turnieju piłkarskim na orliku może wziąć udział maksymalnie osiem zespołów. W siatkówkę zagrają dwuosobowe drużyny. Zapisywać się do zawodów można osobiście w siedzibie OSiR przy ul. Sportowej 5 lub dzwoniąc na numer 55 620 02 80.

 

-      Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się także wiele innych atrakcji: będą animacje dla dzieci, występy artystyczne, dmuchańce, gastronomia, zorganizujemy loterię, a spośród wszystkich uczestników festynu wylosujemy atrakcyjne nagrody - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - Zachęcam też przedsiębiorców, przedstawicieli firm do fundowania nagród, które będą wykorzystane w loterii czy losowaniu nagród. Zapraszamy do współpracy i pomocy małej Biance.

 

Osoby zainteresowane przekazaniem fantów i nagród mogą się kontaktować z Referatem Rozwoju w Urzędzie Miejskim, dzwoniąc na numer telefonu: 55 271 51 00, wew. 31 lub pisząc na adres e-mail: promocja@nowystaw.pl

 

Współorganizatorami festynu są: Urząd Miejski w Nowym Stawie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Stawie, Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub sportowy „Nowy Staw Biega”, Organizacja Imprez Sportowych „Valdano” oraz  Fundacja „Nadzieja” II im. Stefanii Zaorskiej.

Przeczytano: 335 razy. Wydrukuj|Do góry