Przejdź do

AktualnościKanał RSS

15 marca 2019 08:36 | Aktualności

Potrzebna pomoc dla pogorzelców z ul. Gdańskiej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Stawie otoczył opieką rodzinę, która ucierpiała w wyniku pożaru domu przy ul. Gdańskiej. Rodzina może liczyć na wsparcie samorządu, ale pomóc mogą też wszyscy chętni poprzez wpłatę darowizny na konto bankowe pogorzelców.

Do pożaru domu przy ul. Gdańskiej, w której mieszkała jedna rodzina, doszło w poniedziałek (11 marca). Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Stawie od razu rozpoczął działania związane z opieką nad lokatorami oraz zabezpieczeniem ich ocalałego mienia.

– Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pomogli w zabezpieczeniu części mienia, które nie uległo zniszczeniu w wyniku pożaru. Poszkodowana rodzina otrzyma też zasiłek z tytułu zdarzenia losowego. Doszło do dużej tragedii, współczuję mieszkańcom i zapewniam, że mogą liczyć na naszą pomoc – mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.

Pomóc mogą też wszyscy ci, którzy chcą przekazać środki pieniężne pogorzelcom. Darowizny należy wpłacać na konto bankowe: Mariusz Kroczka – 50 1090 1098 0000 0001 2185 1918  z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelców”.

– Zachęcam wszystkich do wsparcia naszych mieszkańców. Spotkało ich duże nieszczęście, stracili dach nad głową, część swojego dobytku. Przed nimi trudny okres dostosowania się do nowej sytuacji i każda pomoc na pewno pomoże im szybciej stanąć na własnych nogach – zachęca burmistrz Jerzy Szałach.

Przeczytano: 301 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: