Przejdź do

AktualnościKanał RSS

04 marca 2019 09:35 | Aktualności

Wspieraj lokalnie - rozlicz PIT, przekaż 1% podatku w Nowym Stawie

 

Nowostawski samorząd przystąpił do ogólnopolskiego projektu „Wspieraj lokalnie”, który umożliwia mieszkańcom bezpłatne rozliczenie PIT-a i wsparcie organizacji pożytku publicznego 1 procentem podatku dochodowego. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy odwiedzić stronę internetową Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

 

Ponad sto polskich samorządów przystąpiło do projektu „Wspieraj lokalnie”. Za jego pomocą Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych łączy promocję kampanii przekazywania 1 procenta podatku dla organizacji z rozliczeniem PIT-ów na terenie danej jednostki samorządu. Do akcji przystąpiło też miasto i gmina Nowy Staw.

 

-      Przystąpiliśmy do projektu „Wspieraj lokalnie”, by dać naszym mieszkańcom możliwość szybkiego, bezpłatnego złożenia zeznania podatkowego za pośrednictwem internetu - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i krok po kroku wypełnić formularz internetowy, rozliczając PIT, nie wychodząc z domu. To nowoczesny sposób rozliczenia się z Urzędem Skarbowym i będzie się on stawał coraz bardziej popularny, dlatego zachęcam do skorzystania z tej metody.

 

Mieszkańcy zainteresowani taką formą rozliczenia się z Urzędem Skarbowym muszą wejść na stronę www.nowystaw.pl i znaleźć po prawej stronie baner z napisem „Rozlicz PIT w Nowym Stawie”. Po kliknięciu w niego nowoczesny system będzie wskazywał kolejne kroki, które należy wykonać, by złożyć zeznanie podatkowe za 2018 rok.


Bezpłatną aplikacje do rozliczeń PIT za 2018 rok znajdziesz tutaj.

 

W systemie znajduje się herb Nowego Stawu, opis korzyści wynikających ze wspierania lokalnego samorządu oraz sugestia, aby rozliczający się podatnik wpisał jako miejsce zamieszkania adres w gminie Nowy Staw, dzięki czemu wpływy z PIT zostaną zachowane właśnie tutaj.

 

Kolejnym celem akcji „Wspieraj lokalnie” jest promocja organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać 1 procent podatku. Na terenie gminy Nowy Staw działa jedna taka organizacja - Fundacja „Nadzieja" II im Stefanii Zaorskiej (KRS 0000345980).

 

- Wspieranie organizacji pożytku publicznego przekazując jej 1procent swojego podatku jest bardzo prostym i nic nas nie kosztującym sposobem. Dla organizacji jest to jednak ogromna pomoc, dzięki której może realizować swoje statutowe zadania - mówi burmistrz Jerzy Szałach. - Oczywiście w systemie „Wspieraj lokalnie” można wybrać dowolną organizację, której chcemy pomóc, ale trzeba pamiętać, jak ważne jest wspieranie miejscowych stowarzyszeń i organizacji, bo one działają na rzecz naszej społeczności.


Darmowy program PIT dostarcza firma Pitax.pl łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsarcia Organizacji Pozarządowych 

Przeczytano: 578 razy. Wydrukuj|Do góry