Przejdź do

AktualnościKanał RSS

28 lutego 2019 10:40 | Aktualności

Od 1 marca rozpoczyna funkcjonowanie nowe targowisko miejskie. Handel na rynkach zakazany

W piątek (1 marca) rozpocznie funkcjonowanie nowoczesne targowisko „Mój rynek” w Nowym Stawie. Do dyspozycji kupców oraz mieszkańców gminy jest trzynaście zadaszonych stanowisk, na których będzie można handlować i robić zakupy przez sześć dni w tygodniu.

Targowisko „Mój rynek” znajduje się między ulicami Kopernika i Kościuszki. Inwestycja kosztowała nieco ponad 1,3 mln zł i została zrealizowana przy  63,63-procentowym dofinansowaniu z funduszy unijnych.

-      Uruchomienie nowoczesnego targowiska jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszego samorządu z kilku powodów - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Po pierwsze, w zdecydowany sposób poprawi się komfort prowadzenia handlu oraz robienia zakupów. Drugą korzyścią jest poprawa estetyki centrum naszego miasta. Nie będzie się już odbywał handel w sąsiedztwie Kolegiaty Żuławskiej, co psuło panoramę zabytkowych rynków. Kolejną zaletą jest uporządkowanie terenu, na którym powstał rynek. Zbudowaliśmy nie tylko nowoczesny obiekt handlowy, ale też chodniki poprawiające komunikację w tym miejscu. Ważną kwestią jest także fakt, że tę inwestycję zrealizowaliśmy dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych.

Targowisko będzie działało od poniedziałku do soboty w godzinach 6-15. Zasady prowadzenia handlu zostały ustalone w regulaminie uchwalonym przez Radę Miejską w Nowym Stawie. Odrębną uchwałą Rady Miejskiej określono stawki stawki opłaty targowej.

Codziennie na targowisku będzie pracowała wyznaczona osoba, której zadaniem będzie pobieranie opłaty targowej, a także dbanie o porządek na rynku i w jego otoczeniu. Dodajmy, że targowisko wyposażone jest w praktyczne ławy i zaplecze socjalne z toaletami.

- Pragnę zaznaczyć, że uruchomienie nowoczesnego targowiska oznacza, iż handel w dotychczasowym miejscu staje się zabroniony. Apeluję do kupców oraz mieszkańców, by kierowali się w nowe miejsce i korzystali z nowych udogodnień - mówi burmistrz Jerzy Szałach.

Przypomnijmy, że budowa targowiska wpisuje się w trwającą rewaloryzację centrum Nowego Stawu. W miejscu placu, na którym dotychczas odbywał się handel, trwają prace budowlane, porządkujące tę część Rynku Kościuszki. W przyszłości będą tu mogły być organizowane różnego rodzaju kameralne imprezy kulturalne.

Dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa targowiska przy ul. Kopernika w Nowym Stawie” pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

Przeczytano: 422 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: