Przejdź do

AktualnościKanał RSS

20 listopada 2018 11:07 | Aktualności

Konwój Mikołajów w Nowym Stawie 8 grudnia

8 grudnia (sobota) odbędzie się akcja dobroczynna „Mikołaje w ciężarówkach” organizowana przez firmę 3 Strefa przy współpracy z miejscowymi samorządami. Kierowcy samochodów ciężarowych, ale też mniejszych aut, wyruszą z Nowego Dworu Gdańskiego, przejadą przez Malbork, a następnie zatrzymają się na rynkach w Nowym Stawie, gdzie odbędzie się mikołajkowa impreza. Celem konwoju Mikołajów w ciężarówkach będzie zebranie rzeczowej pomocy dla podopiecznych domu dziecka w Malborku oraz Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

– Pomysł konwoju Mikołajów zrodził się dość spontanicznie. Wcześniej zajęliśmy się organizacją zlotu samochodów ciężarowych Truck Show, a to jest zupełnie nowy pomysł. Gdy się pojawił, to chwilę pomyśleliśmy, co możemy zrobić, i zaraz przeszliśmy do realizacji – mówi Marzena Weisbrot z firmy 3 Strefa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni. – Na dziś mamy informacje, że w konwoju weźmie udział około trzydziestu samochodów ciężarowych, ale mamy też zapytania od właścicieli busów. Wszyscy już myślą, jak ozdobić swoje auta, by to był prawdziwy konwój Mikołajów.

Właściciele ciężarówek lub innych aut chcących wziąć udział czynnie w konwoju, mogą się kontaktować przez pocztę elektroniczną: biuro@3strefa24.pl lub telefonicznie: 797 236 123.

Do akcji mogą się przyłączyć wszyscy chętni. Celem jest zebranie prezentów dla dzieci. W placówkach opiekuńczych w Malborku i Gdańsku najbardziej potrzebne są środki kosmetyczne dla najmłodszych, środki czystości, słodycze, zabawki, itp. W konwoju będzie znajdował się bus, do którego będzie można przynosić prezenty dla podopiecznych domu dziecka w Malborku i Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Konwój wyruszy z Nowego Dworu Gdańskiego 8 grudnia o godz. 15.00 a po odwiedzinach w Malborku zatrzyma się na rynkach w Nowym Stawie o godz. 17.00. Impreza ma potrwać do godz. 20.00

– Mamy pozwolenie od burmistrza Nowego Stawu, by zatrzymać się na rynkach. Pojawi się tam scena, na której odbędą się występy artystyczne dzieci. Ma się odbyć iluminacja choinki. Chcemy, by zapanowała bajkowa atmosfera, by sprawić dzieciom przyjemność – mówi Marzena Weisbrot.

W organizację imprezy zaangażował się Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu, który namówił do wsparcia imprezy swoich odpowiedników w Nowym Dworze Gdańskim i Malborku. Wszyscy trzej burmistrzowie objęli imprezę honorowym patronatem.

Podczas konwoju Mikołajów przeprowadzona zostanie akcja „Choinka pod choinkę”. Organizatorzy konwoju otrzymali z nadleśnictwa w Kwidzynie i Elblągu sto choinek, które zostaną rozdane mieszkańcom, ale w zamian za środki czystości na potrzeby domów dziecka.

W imieniu Burmistrza Nowego Stawu oraz Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki zapraszamy mieszkańców na nowostawski Rynek Kościuszki do wspólnej mikołajkowej zabawy.


Przeczytano: 1017 razy. Wydrukuj|Do góry