Przejdź do

AktualnościKanał RSS

16 listopada 2018 13:04 | Aktualności

Powstanie nowa osiedlowa droga na gruntach do sprzedaży pod zabudowę jednorodzinną

Urząd Miejski w Nowym Stawie przymierza się do sprzedaży kolejnych działek budowlanych pod zabudowę jednorodzinną. Aby przyszłym nabywcom nieruchomości umożliwić dojazd do swoich posesji, samorząd wykona drogę o długości 303 metrów. Został już wybrany wykonawca tej inwestycji.

 

Przy ulicy Obrońców Westerplatte w Nowym Stawie powstaje osiedle domów jednorodzinnych. Nowostawski samorząd posiada grunty, na których w przyszłości może zostać wybudowanych kilkadziesiąt budynków. Nowych właścicieli znalazło już dziewięć działek, a w kolejnym etapie do sprzedaży zostało przeznaczonych siedem nieruchomości o średniej powierzchni ok. 1200 m kw. Wkrótce będzie do nich prowadziła droga, którą magistrat wybuduje za 226 tysięcy złotych.

 

-      Chcemy, by mieszkańcy gminy Nowy Staw, ale też okolicznych miejscowości osiedlali się w nowym miejscu i zamieszkiwali w swoich wymarzonych domach - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Aby to ułatwić, przystępujemy do inwestycji drogowej, która skomunikuje powstające osiedle z ulicą Obrońców Westerplatte. Tereny zostaną też docelowo uzbrojone we wszystkie konieczne media, by właściciele działek mogli jak najszybciej realizować swoje plany budowlane.

 

Urząd Miasta w drodze przetargu wyłonił wykonawcę inwestycji drogowej. Zadanie do końca bieżącego roku za kwotę 226 tysięcy złotych wykona firma DROZD Centrum Techniki z Elbląga. W zakres prac wchodzi budowa drogi o długości 303 i szerokości 6 metrów wraz ze zjazdem z nawierzchni asfaltowej z wcześniejszą przebudową przepustu.

 

To, że należący do samorządu teren przy ul. Obrońców Westerplatte będzie się rozwijał, świadczy też niedawna sprzedaż działki o powierzchni blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych, na której powstanie pawilon handlowo-usługowy z dostępem do drogi gminnej.

Przeczytano: 293 razy. Wydrukuj|Do góry