Przejdź do

AktualnościKanał RSS

15 października 2018 08:45 | Aktualności

17 pażdziernika weź udział w akcji charytatywnej dla małego Jasia "Jak oni śpiewają?"

W najbliższą środę (17 października) odbędzie się kolejna edycja imprezy charytatywnej pt. „Jak oni śpiewają?”. W tym roku mieszkańcy gminy Nowy Staw spotkają się w Galerii Żuławskiej, by pomóc Jasiowi Marczakowi, dwuletniemu chłopcu chorującemu na cytopatię mitochondrialną.

 

„Jak oni śpiewają?” To impreza wyjątkowa pod kilkoma względami. Po pierwsze, zapewnia świetną zabawę, bo na scenie w roli wykonawców pojawiają się urzędnicy, pracownicy jednostek podległych samorządowi, członkowie stowarzyszeń działających na terenie gminy, a więc osoby, które na co dzień specjalizują się w innej działalności.

 

Po drugie, to wydarzenie, które integruje mieszkańców gminy Nowy Staw i jest jednocześnie okazją do niesienia pomocy. To właśnie niesienie pomocy jest corocznym celem, który przyświeca wykonawcom i słuchaczom imprezy „Jak oni śpiewają?”.

 

W tym roku mieszkańcy gminy pomogą Jasiowi Marczakowi. Dwuletni chłopiec mieszka w Dębinie z mamą i dziadkami w małym mieszkaniu z jednym pokojem i kuchnią. Jaś cierpi na chorobę genetyczną i musi być poddawany leczeniu, którego koszt wynosi ok. 2 tysięcy złotych miesięcznie. Maluch korzysta z usługi domowego hospicjum, a warunki, w jakich mieszka, nie spełniają odpowiednich standardów leczenia.

 

Pieniądze, które uda się zebrać podczas koncertu, przeznaczone zostaną na remont mieszkania, by mały Jaś ze swoją mamą mogli mieszkać w lepszych warunkach. W programie wydarzenia tradycyjnie odbędą się występy artystyczne, ale także licytacja różnych przedmiotów, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz małego Jasia.

 

Burmistrz Nowego Stawu oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki – organizator wydarzenia - zachęcają do przynoszenia przedmiotów, które będzie można zlicytować podczas koncertu w Galerii Żuławskiej. Fanty można dostarczać do Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Jana Pawła II 2, albo przed imprezą, która rozpocznie się w środę (17 października) o godz. 16.30.

Przeczytano: 499 razy. Wydrukuj|Do góry