Przejdź do

AktualnościKanał RSS

26 września 2018 12:06 | Aktualności

Ścieżka rowerowa Nowy Staw-Kościeleczki otwarta. Odbył się rajd rowerowy na zakończenie inwestycji

                            

 

W sobotę 22 września mieszkańcy trzech gmin: Malborka, Gminy Malbork oraz Gminy Nowy Staw w ramach Dnia bez samochodu przejechali nową ścieżką rowerową łączącą Nowy Staw z Malborkiem.

W ten sposób piknikiem i rajdem rowerowym uroczyście zakończono realizację partnerskiego unijnego projektu pn. "Poprawa dostępności do przystanków transportu zbiorowego poprzez rozbudowę bazy infrastrukturalnej transportu rowerowego stanowiącego dojazd do przystanków i węzłów integracyjnych" współfinansowanego z Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP na lata 2014 - 2020, Poddziałania 9.1.2 transport Miejski.

W ramach zakończonego projektu na terenie miasta malborka, Gminy Malbork oraz Gminy Nowy Staw zbudowane lub rozbudowane zostały ścieżki rowerowe, ciągi pieszo - rowerowe, elementy spowolnienia ruchu, miejsca w systemie "bike & ride".

Na terenie Gminy Nowy Staw zbudowana została ścieżka rowerowa o długości ponad sześciu kilometrów prowadząca z Nowego Stawu przez Laski, Tralewo do połączenia ze ścieżką w Kościeleczkach.

Zobacz relację zdjęciową

Zobacz materiał wideo na TvMalbork.pl

Przeczytano: 881 razy. Wydrukuj|Do góry