Przejdź do

AktualnościKanał RSS

06 września 2018 10:53 | Aktualności

Weź udział w rajdzie i pikniku rowerowym

                         


22 września zapraszamy wszystkich chętnych rowerzystów do wzięcia udziału w akcji "Dzień bez samochodu - Rodzinny piknik rowerowy" . Będzie to przejazd nowowybudowaną ścieżką rowerową na trasie Nowy Staw- Tralewo - Kościeleczki - Malbork połączony z piknikiem rowerowym.

Spotkanie wszystkich chętnych ( mile widziane całe rodziny ) przed wyjazdem do Malborka w dniu rajdu tj. w sobotę 22 września o godz. 11.30 w Galerii Żuławskiej "Ołówek" na Rynku Kościuszki.

Uczestnicy dotrą około godziny 14 na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Parkowej w Malborku, gdzie rozpocznie się piknik rowerowy wraz z ogniskiem, zabawami oraz quizami dotyczącymi bezpieczeństwa rowerowego, dla dzieci i dorosłych.

Szczegółowy program:
10:00 – start rajdu rowerowego. Punkt zbiorczy przy pomniku Kazimierza Jagiellończyka
10:10- 11:30 przejazd ścieżkami rowerowymi utworzonymi w ramach projektu do Nowego Stawu
11:30 – odpoczynek w Nowym Stawie, poczęstunek w Galerii Żuławskiej Ołówek
ok. 12:20 – wyjazd z Nowego Stawu do Malborka spod Galerii Żuławskiej Ołówek – teren OSiRu
ok. 14:00 przyjazd do Malborka, rozpoczęcie pikniku rowerowego wraz z ogniskiem, zabawami i quizami dla dzieci i dorosłych w tematach dotyczących bezpieczeństwa rowerowego i szeroko pojętej mobilności
ok. 17:00 zakończenie


Rajd rowerowy organizowany jest z okazji zakończenia realizacji partnerskiego projektu ( Miasto Malbork, Gmina Malbork, Gmina Nowy Staw ) pn. "Poprawa dostępności  do przystanków transportu rowerowego stanowiącego dojazd do węzłów i przystanków integracyjnych" współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Organizatorzy zapewniają drobny poczęstunek i wiele atrakcji podczas pikniku rowerowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Przeczytano: 1842 razy. Wydrukuj|Do góry