Przejdź do

AktualnościKanał RSS

13 lipca 2018 08:20 | Aktualności

W mieście zamontowano 20 nowych ławek

 

 

 

 

W Nowym Stawie pojawiły się nowe ławki. O dodatkowe elementy małej architektury apelowali mieszkańcy oraz radni. Wkrótce przy nowostawskich ulicach pojawią się także dodatkowe kosze na śmieci, które pomogą utrzymać porządek w przestrzeni publicznej.

 

Urząd Miejski zakupił dwadzieścia nowych ławek drewnianych na żeliwnym stelażu. Zostały one już zainstalowane przy ulicach Słowackiego (wzdłuż drogi objazdowej), Gdańskiej oraz Mickiewicza (w stronę Lichnów). Jedna ławka pojawiła się przy ul. Żuławskiej.

 

-      Potrzeba zakupu i ustawienia nowych ławek była mi zgłaszana bardzo często, zwłaszcza przez mieszkańców, którzy spacerują wzdłuż ulicy Mickiewicza czy nowej drogi omijającej zabytkowe rynki. Uwagę na to, w imieniu mieszkańców, zwracali też radni - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Zdaję sobie sprawę z tego, że podczas dłuższego spaceru trzeba też usiąść i chwilę odpocząć, dlatego teraz mieszkańcy Nowego Stawu będą mieli możliwość nabrać sił i zwyczajnie posiedzieć na zupełnie nowych, estetycznie wyglądających ławeczkach.

 

Koszt zakupu dwudziestu ławek wyniósł 10 tysięcy złotych, ale nie tylko one będą zapewniały wypoczynek. Dodatkowe elementy małej architektury pojawiły się także wzdłuż ul. Obrońców Westerplatte (w stronę stawków).

 

-      Tam zainstalowaliśmy ławki, które już były u nas na stanie, ale wymagały remontu. Po naprawie i konserwacji będą mogły dalej służyć mieszkańcom - mówi Anna Pac-Kamińska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie.

 

Urząd Miejski czeka jeszcze na dostawę koszy na śmieci, które będą zamontowane przy ławkach.

 

- Kosze na śmieci pomogą utrzymać porządek w przestrzeni publicznej. Gdy ich nie ma, często papierki i inne przedmioty lądują na chodnikach i trawnikach. Mam nadzieję, że obecność pojemników na śmieci wywoła większą troskę o czystość w mieście - mówi burmistrz Jerzy Szałach.

 

 

Przeczytano: 1206 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: