Przejdź do

AktualnościKanał RSS

01 czerwca 2018 08:16 | Aktualności

W nowostawskim Ołówku odbyła się debata o bezpieczeństwie

W środę (30 maja) w Galerii Żuławskiej, czyli popularnym Ołówku w Nowym Stawie odbyła się debata pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wzięli w niej udział m.in. funkcjonariusze policji Komendy Powiatowej Policji w Malborku i Komisariatu Policji w Nowym Stawie oraz burmistrz Nowego Stawu.

Na debatę w popularnym „Ołówku” przyszli mieszkańcy gminy Nowy Staw oraz gminy Lichnowy. Te dwa samorządy swoim działaniem obejmuje nowostawski Komisariat Policji. Zwykli mieszkańcy, ale i sołtysi, mieli okazję posłuchać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, o tym jak nie zostać oszukanym, jak korzystać z krajowej mapy zagrożeń czy też aplikacji „Moja komenda”.

Debatę moderowali Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie, oraz Krzysztof Osijewski, dyrektor Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki. I choć na początku mieszkańcy nieśmiało zgłaszali się do udziału w dyskusji, to z czasem nabierali odwagi i dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa.

Podczas debaty poruszono m.in. kwestię szybkości podejmowania interwencji przez policjantów – był głos krytyki, ale i pochwała. Mieszkańcy dużo uwagi poświęcili bezpieczeństwu na drogach, stanu jezdni, drzewom rosnącym przy drogach, braku ścieżki rowerowej do Szymankowa i Gnojewa. Poruszono też m.in. kwestię spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Spotkanie miało na celu zgłoszenie uwag, ale na tym się nie skończy. Za kilka miesięcy planowane jest kolejne spotkanie funkcjonariuszy policji z mieszkańcami. Wtedy wszyscy wspólnie porozmawiają o tym, co się zmieniło od czasu środowej debaty, czy problemy zasygnalizowane przez uczestników zostały rozwiązane.

Zdjęcia z debaty możesz zobaczyć tutaj

Przeczytano: 373 razy. Wydrukuj|Do góry