Przejdź do

AktualnościKanał RSS

21 maja 2018 13:55 | Aktualności

Ważna debata o bezpieczeństwie odbędzie się w Ołówku

 

30 maja w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie odbędzie się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu mieszkańców, zwłaszcza osób starszych. Na debatę pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji zapraszają funkcjonariusze policji Komendy Powiatowej Policji w Malborku i Komisariatu Policji w Nowym Stawie oraz burmistrz Nowego Stawu.

Jeden z tematów środowej debaty będzie poświęcony bezpieczeństwu seniorów, a więc osób, które najczęściej padają ofiarą oszustów, wykorzystujących ich niewiedzę.

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” będzie jedną z form zacieśniania współpracy policji ze społecznością lokalną. Celem spotkania jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję lub inne podmioty odpowiedzialne za szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

W Galerii Żuławskiej będzie więc można porozmawiać nie tylko o bezpieczeństwie seniorów, metodach oszustw, ale też o krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, na której można umieszczać miejsca, do których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

 

Spotkanie odbędzie się 30 maja w Galerii Żuławskiej, czyli popularnym Ołówku o godz. 16.30 i jest otwarte dla wszystkich chętnych.

Na pytania dotyczące debaty odpowie sierżant sztabowy Rafał Pańczak – nr tel. 571 355 225 lub e-mail: dzielnicowy.nowystaw2@gd.policja.gov.pl.

Współorganizatorami debaty są: Urząd Miejski w Nowym Stawie oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki.

Przeczytano: 241 razy. Wydrukuj|Do góry