Przejdź do

AktualnościKanał RSS

08 maja 2018 11:36 | Aktualności

Zadzwoń i zdobądź zaproszenie na koncert z cyklu Zamkowe Kameralia

 

 

Burmistrz Nowego Stawu, Malborskie Stowarzyszenie Oś oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają miłośników muzyki, szczególnie wyjątkowej w swej formie, uduchowionej muzyki orientalnej na NIEPOWTARZALNY I JEDYNY W SWOIM RODZAJU KONCERT.
Ustad Usman Khan - Sitar Maestro (INDIE)

To niezwykła okazja, której nie można przegapić. Artysta wystąpi po raz pierwszy w Polsce, a jedyny raz na Pomorzu.
Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej w Karwanie już 11 maja  o godz. 19:00.

Warto wybrać się więc na tę smakowitą ucztę, kupując wcześniej bilet w kasie Muzeum Zamkowego. Cena jednego biletu wynosi 40 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych,  emeryci z ważną legitymacją oraz mieszkańcy miasta i gminy Nowy Staw płacą 30 zł.

Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.


Bilety można też zakupić przez Internet: https://bilety.zamek.malbork.pl/


Ponadto, dajemy mieszkańcom miasta i gminy Nowy Staw możliwość zdobycia podwójnych zaproszeń  na ten wyjątkowy koncert. 

Wystarczy zadzwonić do Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie pod numer 55 271 51 00 wew. 31.

Do rozdania mamy 5 podwójnych zaproszeń! 

Usman Khan zasłużenie zajmuje uprzywilejowane miejsce w dziedzinie indyjskiej muzyki klasycznej. Jego instrumentem jest Sitar. Sławę przyniosły mu emocjonalne wykonania łączące sitarowe techniki instrumentalne i wokalne. Dojrzałość i doświadczenie (70 lat gry) umiejscawiają go wśród najbardziej poważanych muzyków Indyjskiej Muzyki Klasycznej. Sposób gry Mistrza ma tą wyjątkową zaletę sprawiania, że trudne wydaje się być proste, emocjonalne wydaje się być eleganckie, a Boskie jawi się jako ziemskie.. Jego zdolność do rozwijania muzycznego porozumienia z prostymi entuzjastami, jak również krytycznymi słuchaczami skłoniła krytyków muzycznych do uznania go za wybitnegomuzyka wśród wielkich współczesnych artystów.

Maestro jest spadkobiercą sitarowego* dziedzictwa po znanym dziadku - Ustad Rehmat Khanie (uznanym w swoich czasach w Indiach za największego "czarodzieja sitarowego") i ojcu - Ustad Abdulu Karimie Khanie z Dharwadu.
Urodził się w 1940 w Bombaju. Rozpoczął naukę gry na sitarze w wieku kilku lat. Od ponad 30 lat koncertuje m.in. w Europie, USA, Australii; gdzie ma wielu uczniów (np. Prem Joshua). Wydał kilka płyt CD.
To jego pierwsza i długo oczekiwana wizyta w Polsce.

Od 1994 adepci gry na sitarze studiują w stworzonym przez Ustada Usmana Khana instytucie 'Naad Mandir’ w Punie (INDIE). ‘Naad' jest nie tylko przestrzenią przeznaczoną nauce, lecz także przestrzenią tworzenia wspólnoty. Mistrz kształci muzyków "całościowo”, zanurzając w kulturze, ucząc aktywnego słuchania i dyscypliny w praktyce samorozwoju. Holistyczne podejście do muzycznej sztuki przyciąga i gromadzi w Naad Mandir uczniów i artystów z całego świata.

* Sitar jest to wielostrunowy indyjsko-perski instrument muzyczny. Instrument ten ma bardzo długą, starożytną historię. Wielokrotnie modyfikowany, aktualnie posiada najczęściej 20-21

Przeczytano: 253 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: