Przejdź do

AktualnościKanał RSS

23 marca 2018 11:50 | Aktualności

Znamy laureatów Festiwalu Smaku Wielkanocnego

Wspólne śpiewanie, nutka rywalizacji, degustacja i wręczenie nagród – z wszystkich tych elementów składał się Festiwal Smaku Wielkanocnego zorganizowany w czwartek (22 marca) przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki.

Za śpiew odpowiadała sekcja wokalna NCKiB pod kierunkiem Karoliny Kinder Osijewskiej, ale śpiewali też sami uczestnicy festiwalu podczas konkursu, w którym każdy „stolik” miał za zadanie wykonać jeden z popularnych ludowych utworów. Wygrali mieszkańcy, którzy brawurowo wykonali piosenkę „Szła dzieweczka”.

Nutkę rywalizacji zapewnił konkurs na najlepszą potrawę, ciasto i nalewkę. Sześcioosobowe jury złożone m.in. z przedstawicieli samorządów: nowostawskiego, Miłoradza i powiatu malborskiego oceniało propozycje kulinarne przygotowane przez mieszkańców gminy Nowy Staw.

Wszystkie dania i nalewki były warte wyróżnień, ale za najlepsze wybrano: roladę schabową z żurawiną przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskim Trampowo, wielkanocny mazurek upieczony przez Annę Szkutnik oraz nalewkę pomarańczową przygotowaną przez Anetę Kasynę.

To nie wszystkie nagrody, jakie wręczono w sali konferencyjnej przy ul. Bema. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pod hasłem „Baranek Wielkanocny” i tutaj nagrody trafiły do dziewięciorga uczniów.

W kategorii przedszkolnej wyróżnieni zostali: 1 miejsce – Michalina Bajerowska, 2 miejsce – Paulina Loryś, 3 miejsce – Maja Małek.

Szkoła podstawowa, kl. 0-III: 1 miejsce – Jacek Skarżyński, 2 miejsce – Adam Jurczak, 3 miejsce – Michał Kosior.

Szkoła podstawowa, kl. IV-VII: 1 miejsce – Aleksandra Kalinowska, 2 miejsce – Natalia Pachucka, 3 miejsce – Bartłomiej Siennicki.

Sponsorami Festiwalu Smaku Wielkanocnego byli: Urząd Miejski w Nowym Stawie, Starostwo Powiatowe w Malborku, Gmina Miłoradz, Centralny Wodociąg Żuławski, Apteka Staromiejska, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” i firma Adipol.

Dzięki sponsorom nagrody trafiły także do wszystkich tych, którzy przygotowali potrawy, ciasta i nalewki do konkursu.

 

Zobacz relację z wydarzenia w TvMalbork

Przeczytano: 276 razy. Wydrukuj|Do góry

Festiwal Smaku Wielkanocnego 2018