Przejdź do

AktualnościKanał RSS

12 lutego 2018 09:35 | Aktualności

Zapraszamy do Galerii Żuławskiej na spektakle dla dzieci i dorosłych

Trzy pokolenia nowostawian staną w sobotę (17 lutego) na scenie Galerii Żuławskiej, by zaprezentować widzom dwa spektakle. W pierwszym, zatytułowanym „Bezsenność Królewny”, wystąpią dzieci wraz z rodzicami. W drugim przedstawieniu pt. „Telewizja Ołówek Przedstawia” zagrają już seniorzy, studenci miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


- W pierwotnym założeniu pierwsze przedstawienie było napisane dla dzieci, ale ich mamy tak się zaangażowały, że także im przydzieliłam role na scenie i spotkałam się z ich zgodą, za co bardzo dziękuję - opowiada Dorota Widak, scenarzystka i reżyserka spektakli w Nowym Stawie. - Ten występ zadedykujemy seniorom, ale oni sami też wezmą czynny udział w drugim spektaklu dedykowanym dzieciom i rodzicom. Widzowie będą mieli okazję podziwiać ich umiejętności w drugiej części naszego kulturalnego spotkania.


Jak zdradza Dorota Widak, instruktorka tańca w kręgu i muzykoterapeutka, inspiracją dla obu przedstawień była twórczość „Kabaretu Potem”. Widzowie, którzy odwiedzą w sobotę nowostawski „Ołówek” mogą się spodziewać dużej dawki humoru, tańca i śpiewu.


To druga edycja wydarzenia kulturalnego realizowana przez Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego. W ubiegłym roku dzieci i seniorzy pod kierunkiem Doroty Widak wystawili „Białego Księcia” w ramach zadania publicznego pn. „Muzyka łączy pokolenia”.


- Jestem pod wielkim wrażeniem aktywności seniorów. O ile w ubiegłym roku podchodzili do zajęć z dystansem, to teraz podczas warsztatów byli bardziej świadomi i otwarci. Wciąż się mocno stresują, przejmują tym, czy wszystko dobrze wykonują, ale niepotrzebnie, co każdy zresztą sam zobaczy - mówi Dorota Widak. - W spektaklach weźmie udział częściowo ta sama grupa dzieci co przed rokiem, ale pojawiły się też nowe osoby. Wystąpi nawet nastolatka, siostra aktorki z ubiegłorocznego występu, co świadczy o dobrym odbiorze naszej pracy. W samych warsztatach brało udział więcej osób niż aktorów, którzy ostatecznie staną na scenie. To zrozumiałe, bo nie każdy musi mieć odwagę do występów publicznych. Jednak to co zapamiętam najbardziej z przygotowań, to niesamowita energia, jaka tworzyła się podczas naszych wspólnych spotkań, i ciepła, rodzinna atmosfera oraz wszechstronne wsparcie i akceptacja ze strony pani Anny Świderskiej i innych pracowników Stowarzyszenia Coolturalny Nowy Staw oraz Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki.


Projekt Stowarzyszenia Coolturalny Nowy Staw pn. „Warsztaty muzyczno-ruchowe dla mieszkańców Gminy Nowy Staw. Dzieci dorosłym - dorośli dzieciom” był realizowany od sierpnia do grudnia ub.r. To zadanie publiczne zlecone przez Gminę Nowy Staw w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych.


Spektakle „Bezsenność Królewny” oraz „Telewizja Ołówek Przedstawia” rozpoczną się w sobotę (17 lutego) o godz. 16 w Galerii Żuławskiej.

Przeczytano: 340 razy. Wydrukuj|Do góry