Przejdź do

AktualnościKanał RSS

16 czerwca 2017 08:38 | Aktualności

Dzieci z polskiej szkoły na Litwie z wizytą w Nowym Stawie

W dniach od 7 do 11 czerwca w Nowym Stawie gościły dzieci z polskiej szkoły w Rukojniach (rejon wileński).

Pobyt grupu ośmiorga dzieci wraz z nauczycielką Panią Krystyną Chodorowicz zorganizował Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nowym Stawie przy współudziale Stowarzyszenia Traugutt.org z siedzibą w Pruszczu Gdańskim oraz Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie w ramach projektu pn. "Nie jest kolorowo".

Projekt jest długoterminowy i ma na celu zainicjowanie nawiązania bliższej współpracy pomiędzy pedagogami oraz przyszłych inicjatyw po obu stronach granicy, takich jak: wymiana młodzieży, partycypacja we wspólnych przedsięwzięciach, uczestnictwo w międzynarodowych konkursach.

W projekcie wzięła udział nauczycielka ZSP w Nowym Stawie Pani Ewa Czerniewska, która jest jednocześnie opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Uczniowie polskiego Gimnazjum w miejscowości Rukojnie wraz z dyrektorem i nauczycielkami gościli również w Urzędzie Miejskim, gdzie obdarowani zostali przez Burmistrza plecakami i przyborami szkolnymi.


Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca między szkołami będzie się rozwijać i w przyszłości uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Stawie pojadą z wizytą do swoich nowych koleżanek i kolegów na Litwę.


Zobacz relację z wizyty w TvMalbork

Przeczytano: 517 razy. Wydrukuj|Do góry

Wizyta dzieci z polskiej szkoły na Litwie