Przejdź do

Galeria

spacer studyjny po obszarach zdegradowanych w Nowym Stawie

Ilość zdjęć: 20

11 sierpnia odbyliśmy spacer studyjny po Nowym Stawie, który miał na celu przyjrzenie się zdegradowanym obszarom w naszym mieście, weryfikację granic obszaru rewitalizacji oraz identyfikacji problemów mieszkańców tych obszarów.

pokaż więcej »

konsultacje społeczne programu rewitalizacji Nowego Stawu

Ilość zdjęć: 33

W niedzielę 8 sierpnia na Rynku Kościuszki w Nowym Stawie zorganizowaliśmy punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy mogli dowiedzieć się o rewitalizacji, wyrazić swoją opinię, zgłosić uwagi do przygotowanego raportu zawierającego diagnozę obszarów zdegradowanych w naszym mieście. Jest to jedna z form konsultacji, jakie do 5 września są prowadzone w związku z tworzeniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Nowego Stawu do roku 2020.

pokaż więcej »

uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu dotyczącego żuławskich zabytków

Ilość zdjęć: 46

14 czerwca 2016 r. w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie ze Środków Unii Europejskiej projektu "Zachowanie wielokulturowego dziedzictwa Żuław..."

pokaż więcej »

Koncert hiszpańskiego męskiego chóru w " Ołówku"

Ilość zdjęć: 19

18 maja do Nowego Stawu zawitał hiszpański zespół muzyczny Tuna Universitaria de LaCoruna - uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Mundus Cantat, który w maju odbywa się w Gdańsku.

pokaż więcej »

Nowy Staw na spotkaniu "Żuławy w Elblągu"

Ilość zdjęć: 41

W niedzielę 8 maja w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu w godz. 11.00 - 16.00 odbyło się spotkanie z kulturą żuławską pn. "Żuławy w Elblągu". Ideą cyklu spotkań jest wspólne promowanie Żuław, przybliżanie regionu, jego historii, dziedzictwa, atrakcji i oferty turystycznej przez żuławskie miasta, gminy, stowarzyszenia, instytucje oraz przedsiębiorców. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w marcu w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku a na kolejne zapraszamy jesienią do Malborka. Spotkanie obfitowało w interesujące prelekcje na temat Żuław, pokazy, degustacje żuławskich kulinariów. Chętnie odwiedzano stoiska promocyjne, w tym Nowego Stawu.

pokaż więcej »

Rozsmakuj się w Nowym Stawie. Akcja Weekend za pół ceny

Ilość zdjęć: 92

W dniach 23,24 kwietnia 2016 r. w Nowym Stawie odbyła się akcja "Weekend za pół ceny. Rozsmakuj się w Metropolii". Zwieńczeniem akcji było spotkanie zorganizowane w Galerii Żuławskiej pn. "Rozsmakuj się w Nowym Stawie". Było wesoło i smacznie. Liczne konkursy kulinarne, pokazy, degustacje wypełniły czas uczestnikom imprezy. Po okiem szefa kuchni Szczepana Murawskiego gotował i częstował pysznymi babeczkami z nadzieniem pieczarkowym sam Burmistrz.

pokaż więcej »

Inscenizacja historyczna z okazji 71 rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu

Ilość zdjęć: 41

zdjęcia autorstwa Pana Szymona Musiaki oraz Pana Stanisława Ptaka

pokaż więcej »