Przejdź do

Galeria

Akcja Weekend za pół ceny w nowostawskim Ołówku

Ilość zdjęć: 69

Kulminacją dwudniowej akcji "Weekend za pół ceny Rozsmakuj się w Metropolii" w dniach 25 - 26 marca było spotkanie w Galerii Żuławskiej (Ołówek), podczas którego nie zabrakło pokazów kulinarnych, degustacji i zabawnych konkursów.

pokaż więcej »

II Zlot Fanów Bajek Walta Disneya

Ilość zdjęć: 93

18 marca 2017 roku odbył się drugi Zlot Fanów Bajek Walta Disneya pod hasłem "Urodziny Myszki Miki", na który wszystkich małych i dużych fanów bajek zaprosiło Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw

pokaż więcej »

Inscenizacja Wyzwolenia Nowego Stawu

Ilość zdjęć: 40

12 marca 2017 roku na Rynku Kościuszki w Nowym Stawie odbyła się inscenizacja historyczna z okazji obchodów 72 rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu.

pokaż więcej »

III Wielki Test Wiedzy o Nowym Stawie

Ilość zdjęć: 33

10 marca z okazji obchodów 72 rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu w Galerii Żuławskiej odbył po raz trzeci Wielki Test Wiedzy o Nowym Stawie.

pokaż więcej »

Słowicze Kolędowanie w Nowym Stawie

Ilość zdjęć: 42

W sobotę 7 stycznia 2017 roku o godz. 18.00 w największym na Żuławach gotyckim kościele św. Mateusza Apostoła ( Kolegiacie Żuławskiej) w Nowym Stawie odbył się wspaniały koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej nazywanego powszechnie „Poznańskimi Słowikami”, pod dyrekcją Macieja Wielocha. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Po raz pierwszy w naszym mieście wystąpił tak znany w Polsce i poza jej granicami chór o ponad 75 – letniej tradycji, założony i prowadzony przez dziesiątki lat przez prof. Stefana Stuligrosza. W wykonaniu siedemdziesięciu chórzystów, przy akompaniamencie Macieja Bolewskiego, zabrzmiały w naszej Żuławskiej Kolegiacie najpiękniejsze polskie kolędy. Chór został gorąco przyjęty przez nowostawską publiczność, która podziękowała artystom owacjami na stojąco.

pokaż więcej »

Koncert z udziałem hejnalistów z kilku miast Polski

Ilość zdjęć: 67

12 listopada z okazji uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie odbył się wyjątkowy koncert Nowostawskiej Orkiestry Dętej. W koncercie wzięli udział hejnaliści z Krakowa, Warszawy, Płocka, Kalisza, Nowych Skalmierzyc oraz Malborka. Podczas koncertu zabrzmiały na żywo hejnały tych miast.

pokaż więcej »

Dożynki gminne w Nowym Stawie

Ilość zdjęć: 100

W niedzielę11 września odbyły się Dożynki gminne w Nowym Stawie

pokaż więcej »

Debata o rewitalizacji

Ilość zdjęć: 30

18 sierpnia w Galerii Żuławskiej "Ołówek" w Nowym Stawie odbyła się debata o rewitalizacji,podczas której zaprezentowaliśmy mieszkańcom wyniki diagnozy obszarów zdegradowanych oraz przedstawiliśmy propozycję obszaru rewitalizacji w naszym mieście. Debata była trzecią z kolei formą konsultacji społecznych prowadzonych w Nowym Stawie od 5 sierpnia. Konsultacje związane są z procesem tworzenia Lokalnego Programu rewitalizacji Nowego Stawu do roku 2020.

pokaż więcej »