Przejdź do

Filmy

Ponad 13,5 mln na żuławskie zabytki. Podpisanie umowy w Nowym Stawie - 14.06.2016

Ponad 13,5 mln na żuławskie zabytki. Podpisanie umowy w Nowym Stawie - 14.06.2016

Umowa podpisana. Marszałek przekaże dofinansowanie na żuławskie zabytki. Cele projektu: Stworzenie spójnej, kompleksowej i rozpoznawalnej oferty turystycznej Gminy Cedry Wielkie, Gminy Nowy Dwór Gdański, Gminy Nowy Staw opartej na najważniejszych posiadanych obiektach zabytkowych, które ze względu na obecny stan i niską dostępność nie stanowią atrakcji turystycznej. W załączniku prezentacja wyjaśniająca założenia projektu.

Zobacz film »

Cedry Wilekie ratują żuławskie zabytki

Cedry Wilekie ratują żuławskie zabytki

W pięknym klimacie odnowionej Galerii Żuławskiej usytułowanej w budynku dawnego kościoła odbyła się ważna uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie Projektu pt.: ,,Zachowanie wielokulturowego dziedzictwa Żuław poprzez wykonanie robót budowlanych, remontowych i konserwatorskich w obiektach zabytkowych i obiektach położonych na terenach objętych ochrona konserwatorską w gminach żuławskich oraz stworzenie spójnej oferty turystycznej promującej tożsamość Żuław”. Polecamy również zobaczyć Ostrowite - 800 lat minęło https://www.youtube.com/watch?v=g6P-m2OS4hs oraz Turniej Sportowo Rekreacyjny Samorządowców Powiatu Gdańskiego 2016 https://www.youtube.com/watch?v=uplxY4Eb2iU Polub nas na Facebooku, oglądaj na www.północna.tv i nie zapomnij subskrybować kanału.

Zobacz film »

Rozsmakuj się w Metropolii - Weekend za pół ceny w Nowym Stawie - 23/24.04.2016

Rozsmakuj się w Metropolii - Weekend za pół ceny w Nowym Stawie - 23/24.04.2016

Podobnie jak w zeszłym roku także i w tym odbyła się w kilkunastu miastach na Pomorzu akcja - "Weekend za pół ceny". Po raz pierwszy w inicjatywę włączył się także Nowy Staw. Przez dwa dni za kulinarne specjały i inne atrakcje zapłaciliśmy o połowę mniej! Atrakcyjne ceny i oferty przyciągnęły wielu zainteresowanych mieszkańców i nie tylko do sklepów i restauracji, ale także w niedzielę do Galerii Żuławskiej. W tym miejscu przedstawiciele handlowi także prezentowali swoje usługi. W ubiegłą niedzielę Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu zamienił elegancki garnitur na fartuch. Przy ścisłej współpracy z Nowodworskim Mistrzem kulinarnym gotował nawet dla mieszkańców miasta. Wydarzenie to jest elementem promocyjnym, mającym na celu zintegrowanie społeczności lokalnej, jak również ma służyć prezentacji towarów i usług znajdujących się w ofercie Partnerów. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszej grupy uczestników tej imprezy. Dzieci rzeźbiąc w owocach i warzywach u boku swoich rodziców tworzyły własny nowostawski zwierzo-ogród. O tym że dzieci mają "bzika" na punkcie słodkości wie chyba każdy z nas, lecz jak się okazuje na ich punkcie wariują także dorośli. Dużo bitej śmietany, owoców i oczywiście czekolady to dosłownie Bomba kaloryczna, której ciężko się oprzeć. Organizatorzy przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji, jednak najbardziej utkwiły w pamięci zabawne akcenty, który wprawiły wszystkich w doskonały humor. Jednym słowem można powiedzieć że pierwsza odsłona Weekendu za pół ceny w Nowym Stawie okazała się wyjątkowo udana. Możemy się zatem spodziewać że podobnych atrakcji nie zabraknie w przyszłym roku.

Zobacz film »

Weekend za pół ceny w Nowym Stawie - 23.24.04.2016

"Weekend za pół ceny" w Nowym Stawie - 23.24.04.2016

Burmistrz Nowego Stawu zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny.” Jest to akcja organizowana z powodzeniem od kilku lat w wielu miastach naszego województwa przez Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot ( dawny Gdański Obszar Metropolitalny ), którego członkiem jest także Gmina Nowy Staw. W tym roku do akcji przystąpiło 15 miast, w tym m.in. Gdańsk, Sopot, Gdynia, Tczew, Malbork, Puck, Pruszcz Gdański, Krynica Morska, Pelplin, Gniew, Nowy Dwór Gdański. W tym roku, po raz pierwszy organizujemy akcję „Weekend za pół ceny” także w Nowym Stawie w dniach 23-24 kwietnia. Akcja otwarta jest dla wszystkich, którzy oferują usługi gastronomiczne, hotelowe, kulturalne, sportowe, kosmetyczne, turystyczne i inne, a także prowadzą handel detaliczny i są gotowi obniżyć ceny oferowanych produktów i usług w weekend 23-24 kwietnia bieżącego roku o 50%. Może to być obniżka o 50% cen wybranych z całej oferty produktów lub usług. Zachęcamy gorąco wszystkich prowadzących odpłatną działalność do wzięcia udziału w akcji. W celu przystąpienia do akcji należy wypełnić załączoną deklarację i stosować się do regulaminu akcji. Deklaracje należy dostarczyć do Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie ( pokój nr 3) lub przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie, pocztą elektroniczną na adres promocja@nowystaw.pl lub faksem na numer 55 271 51 23.

Zobacz film »

Znamy najlepsze potrawy Festiwalu Smaku w Nowym Stawie – 17.03.2016

Znamy najlepsze potrawy Festiwalu Smaku w Nowym Stawie – 17.03.2016

Festiwal Smaku w Nowym Stawie to już tradycja. W tym roku oprócz najlepszych potraw poznaliśmy gospodynie roku 2016.

Zobacz film »

Koncert Mieczysawa Szcześniaka w Nowym Stawie - 06.03.2016

Koncert Mieczysawa Szcześniaka w Nowym Stawie - 06.03.2016

Mieczysław Szcześniak wystąpił w Nowym Stawie z okazji Dnia Kobiet. Galeria Żuławska po raz kolejny była wypełniona po brzegi,

Zobacz film »

II Test Wiedzy  o Nowym Stawie– 11.03.2016

II Test Wiedzy o Nowym Stawie– 11.03.2016

W piątek w Galerii Żuławskiej odbył się II Test Wiedzy o Nowym Stawie. W zabawie wzięło udział 8 ekip które odpowiadały na pytania dotyczące historii, samorządu oraz zabytków miasta. Nad prawidłowym przebiegiem testu czuwała komisja, która skrupulatnie przeliczała punkty dla zawodników. W przerwach pomiędzy pytaniami czas uczestnikom i widowni umilała sekcja wokalna działająca przy Nowostawskim Centrum Kultury i Biblioteki. Zapraszamy n materiał wideo

Zobacz film »

Zlot Fanów bajek Walta Disneya w Nowym Stawie - 27.02.2016

Zlot Fanów bajek Walta Disneya w Nowym Stawie - 27.02.2016

W sobotnie popołudnie w Nowym Stawie zrobiło się bajkowo za sprawą „Zlotu Fanów Walta Disneya. Nie tylko dzieci, ale także dorośli wcielili się w ulubione postacie i pięknie prezentowali się w strojach swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: konkurs podczas którego sprawdzano wiedzę nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. W konkursie brało udział 8 drużyn (rodzic + dziecko) do wygrania były bilety do kina na bajkę Disneya „Zwierzogród” oraz bilety do Zamku Malborskiego, malowanie twarzy, zabawy taneczne, miodowy kącik Kubusia Puchatka, disneyowe puzzle, a także nie zabrakło występów artystycznych. Wszystko to nawiązywało do tematyki znanych i wszystkim lubianych bajek Walta Disneya. Darmowa wata cukrowa, popcorn czy sok z gumijagód to wszystko to, co dzieciaki lubią najbardziej. Największą atrakcja dla dzieci było chyba jednak spotkanie z najbardziej popularnymi pluszowymi postaciami. Ostatnim punktem programu tego dnia było przedstawienie pt. „Kopciuszek” w którego role wcielili się członkowie Stowarzyszenia Coolturalny Nowy Staw, przedstawiciele Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki, Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Stawie, Przedszkola i Gimnazjum z Nowego Stawu.

Zobacz film »

Festiwal Przysmaku Bożonarodzeniowego w Nowym Stawie.– 17.12.2015

Festiwal Przysmaku Bożonarodzeniowego w Nowym Stawie.– 17.12.2015

Powiatowy Festiwal Przysmaku Bożonarodzeniowego w Nowym Stawie to coroczna tradycja. Na suto zastawionych stołach znajdowały się przepyszne dania, ciasta i nalewki. Atmosfera w trakcie spotkania jest zawsze bardzo świąteczna, w dodatku występy dzieci i młodzieży nadają festiwalowi dodatkowego świątecznego smaku. Głównym organizatorem konkursu jest Gmina Nowy Staw przy współpracy ze Starostwem Powiatowym. W tym roku nie zabrakło także wsparcia m.in. Gminy Miłoradz.

Zobacz film »

Strategia Rozwoju Lokalnego przyjęta. Spotkanie wigilijne Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania

Strategia Rozwoju Lokalnego przyjęta. Spotkanie wigilijne Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania

Członkowie Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania spotkali się na Walnym Zebraniu Członków, które odbyło się w dniu 17 grudnia 2015 r. o godz. 17:30 w Żuławskim Parku Historycznym. Dokonano historycznego aktu przyjęcia Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność na kolejne 7 lat. Po zakończeniu obrad Zarząd Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania, członkowie ŻLGD oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej kolacji wigilijnej. Wieczór uświetnił występ zespołu ludowego ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej z Lasowic Wielkich. W spotkaniu uczestniczyli m.in włodarze z powiatu nowodworskiego i malborskiego. - 17.12.2015

Zobacz film »