Przejdź do

Filmy

Nowy Staw uczcił 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości – 11.11.2016

Nowy Staw uczcił 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości – 11.11.2016

Uroczysta Gala laureatów konkursu "Polska to MY oraz otwarcie wystawy "BAGNET - mały fragment dużej historii". Nowy Staw uczcił 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości – 11.11.2016 11 Listopada Nowy Staw rozpoczął Msza Świętą w Kościele p.w. Św. Mateusza Apostoła. Po mszy nowostawianie przemaszerowali pod pomniki pamięci, gdzie uczczono pamięć poległych, którzy walczyli za wolność i oddali największy dar – życie. Dalsza cześć uroczystości miała miejsce w Galerii Żuławskiej, gdzie otwarto wystawę „Bagnet – mały fragment dużej historii” oraz wysłuchano uroczystej gali laureatów konkursu „Polska to My”

Zobacz film »

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w Nowym Stawie - 11.11.2016

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w Nowym Stawie - 11.11.2016

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w Nowym Stawie - 11.11.2016 Uroczysta Gala laureatów konkursu "Polska to MY oraz otwarcie wystawy "BAGNET - mały fragment dużej historii". Nowy Staw uczcił 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości – 11.11.2016 11 Listopada Nowy Staw rozpoczął Msza Świętą w Kościele p.w. Św. Mateusza Apostoła. Po mszy nowostawianie przemaszerowali pod pomniki pamięci, gdzie uczczono pamięć poległych, którzy walczyli za wolność i oddali największy dar – życie. Dalsza cześć uroczystości miała miejsce w Galerii Żuławskiej, gdzie otwarto wystawę „Bagnet – mały fragment dużej historii” oraz wysłuchano uroczystej gali laureatów konkursu „Polska to My”

Zobacz film »

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Nowym Stawie

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Nowym Stawie

W związku ze zbliżającym się 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości Anna Uzdowska z Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie zaprasza na na obchody tego święta.

Zobacz film »

Jak Oni Śpiewają dla Hani w Nowym Stawie - 19.10.2016

"Jak Oni Śpiewają" dla Hani w Nowym Stawie - 19.10.2016

19 października br o godz. 16:30 w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie pod patronatem burmistrza Jerzego Szałacha odbyła się akcja dobroczynna pt."Dla Hani" . Jak Oni Śpiewają to koncert połączony z akcją charytatywną. W znanej z lat ubiegłych formule licytacji przedmiotów przekazanych na aukcję oraz występów przedstawicieli nowostawskich instytucji, szkół, stowarzyszeń i wszystkich, którzy mają wolę niesienia pomocy chorym dzieciom z terenu Nowego Stawu, zbierane pieniądze w tym roku przeznaczone zostały dla Hani. Z przyjemnością przedstawiamy Państwu skróconą relację z tego corocznego wydarzenia.

Zobacz film »

I Nowostawskie Biegi Rodzinne - 17.09.2016

I Nowostawskie Biegi Rodzinne - 17.09.2016

I Nowostawskie Biegi Rodzinne to inauguracyjna impreza biegowa na nowym obiekcie lekkoatletycznym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw jako pomysłodawca zawodów, nakłoniło młodych i nieco starszych mieszkańców do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zapraszamy na relacje z zawodów.

Zobacz film »

Dozynki Gminne w Nowym Stawie - 11.09.2016

Dozynki Gminne w Nowym Stawie - 11.09.2016

Zapraszamy na relację z Dożynek Gminnych w Nowym Stawie.

Zobacz film »

Stadion w Nowym Stawie oficjalnie oddany do użytku. Kosztował 1,5 mln zł - 06.08.2016

Stadion w Nowym Stawie oficjalnie oddany do użytku. Kosztował 1,5 mln zł - 06.08.2016

6 sierpnia br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Stawie odbyło się uroczyste otwarcie stadionu. Trybuny pomieszczą 300 kibiców zagrzewających piłkarzy do sportowej walki. Sukcesem zakończyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie pierwszej kolejki IV lig. K.S Grom Nowy Staw pokonał GEDANIE Gdańsk (2:0)

Zobacz film »

3 edycja Żuławy w rytmie disco. W Nowym Stawie bawiło się ponad 10 tys. fanów 20.08.2016

3 edycja "Żuławy w rytmie disco". W Nowym Stawie bawiło się ponad 10 tys. fanów 20.08.2016

Zespół Akcent gwiazdą imprezy "Żuławy w rytmie disco". W Nowym Stawie bawiło się ponad 10 tys. miłośników muzyki Disco Polo – 20.08.2016 Zespół Akcent i jego lider Zenek Martyniuk będą gwiazdami W Nowym Stawie odbyła się 3 edycja Festiwalu Disco Polo - Żuławy w Rytmie Disco. Gwiazdami tegorocznej gali był Zespół Akcent i jego lider Zenek Martyniuk oraz Magda Niewińska, Gesek, Camasutra, Lecimy, Shantel oraz After Party. Organizatorem imprezy był o Miasto i Gmina Nowy Staw oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki. Imprezę prowadził Marcin Szesza i Dj MOROZ. Serdecznie zapraszamy państwa na foto i wideo relację i już dziś zapraszamy za rok na 4 edycję Żuławy w Rytmie Disco, na której mają być jeszcze większe gwiazdy i 20 tys. biletów!

Zobacz film »

Ponad 13,5 mln na żuławskie zabytki. Podpisanie umowy w Nowym Stawie - 14.06.2016

Ponad 13,5 mln na żuławskie zabytki. Podpisanie umowy w Nowym Stawie - 14.06.2016

Umowa podpisana. Marszałek przekaże dofinansowanie na żuławskie zabytki. Cele projektu: Stworzenie spójnej, kompleksowej i rozpoznawalnej oferty turystycznej Gminy Cedry Wielkie, Gminy Nowy Dwór Gdański, Gminy Nowy Staw opartej na najważniejszych posiadanych obiektach zabytkowych, które ze względu na obecny stan i niską dostępność nie stanowią atrakcji turystycznej. W załączniku prezentacja wyjaśniająca założenia projektu.

Zobacz film »

Cedry Wilekie ratują żuławskie zabytki

Cedry Wilekie ratują żuławskie zabytki

W pięknym klimacie odnowionej Galerii Żuławskiej usytułowanej w budynku dawnego kościoła odbyła się ważna uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie Projektu pt.: ,,Zachowanie wielokulturowego dziedzictwa Żuław poprzez wykonanie robót budowlanych, remontowych i konserwatorskich w obiektach zabytkowych i obiektach położonych na terenach objętych ochrona konserwatorską w gminach żuławskich oraz stworzenie spójnej oferty turystycznej promującej tożsamość Żuław”. Polecamy również zobaczyć Ostrowite - 800 lat minęło https://www.youtube.com/watch?v=g6P-m2OS4hs oraz Turniej Sportowo Rekreacyjny Samorządowców Powiatu Gdańskiego 2016 https://www.youtube.com/watch?v=uplxY4Eb2iU Polub nas na Facebooku, oglądaj na www.północna.tv i nie zapomnij subskrybować kanału.

Zobacz film »