Przejdź do

Filmy

Jak Oni Śpiewają w Nowym Stawie. Koncert charytatywny dla Kacpra - 18.10.2017

"Jak Oni Śpiewają" w Nowym Stawie. Koncert charytatywny dla Kacpra - 18.10.2017

Nowy Staw to niewielka miejscowość położona w woj.pomorskim. Mimo skromnej liczby mieszkańców Nowy Staw to miasto ludzi o ogromnych sercach, o czym mogliśmy się niejednokrotnie przekonać. O tym jak mieszkańcy tego miasta się jednoczą i wspierają możemy zauważyć podczas wielu akcji charytatywnych organizowanych m.in w Galerii Żuławskiej. Jedną z takich akcji dobroczynnych jest koncert charytatywny "Jak Oni śpiewają". Doroczna akcja była poświęcona Kacprowi. Kacper od urodzenia wymaga stałej opieki, ponieważ urodził się z zespołem Dandy-Walkera. Zespół Dandy’ego–Walkera to kompleks wrodzonych zaburzeń rozwojowych. Kacperek aktywnie uczestniczy w zajęciach Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jezierniku.

Zobacz film »

Dożynki Gminne w Nowym Stawie  - 10.09.2017

Dożynki Gminne w Nowym Stawie - 10.09.2017

W niedzielę 10 września odbyło się tegoroczne święto plonów. W tym roku dożynki gminne, odbyły się na polu koncertowym przy ul. Bema 7 w Nowym Stawie.Impreza rozpoczęła się o godz. 14.30. Tam już na wszystkich czekała moc atrakcji i zabawa do późnych godzin nocnych. Wcześniej w Parafii pw. św. Mateusza Apostoła odbyła się msza w intencji rolników oraz za tegoroczne plony i zbiory.

Zobacz film »

Gwiazdy na nowostawskiej scenie – Farna, Smykiewicz, Jula i SoundnGrace – 19.08.2017

Gwiazdy na nowostawskiej scenie – Farna, Smykiewicz, Jula i Sound'n'Grace – 19.08.2017

Nowy Staw w tym roku może liczyć na miano muzycznej stolicy żuław. 19 sierpnia odbył się tu już trzeci duży koncert tego lata. Tym razem na scenie zobaczyliśmy Julę, Antka Smykiewicza, chór Sound'n'Grace i Ewę Farnę. Nowostawska scena tego lata była pełna gwiazd. Zaczęło się w czerwcu od koncertów: Harlem, DeMono, Jary odział Zamknięty i Kombi. W lipcu spotkaliśmy się na polu koncertowym by bawić się w rytmach disco. Trzeci duży koncert to już „Żuławskie Lato” i zabawa do przebojów takich gwiazd jak: Jula, Antek Smykiewicz, Sound'n'Grace i Ewa Farna. Zapraszamy na relację wideo.

Zobacz film »

4. Żuławy w rytmie disco. 15 tys. fanów przyjechało do Nowego Stawu. Zapraszamy na relację

4. Żuławy w rytmie disco. 15 tys. fanów przyjechało do Nowego Stawu. Zapraszamy na relację

15 tysięcy fanów muzyki disco polo przybyło 15 lipca na pole koncertowe w Nowym Stawie. Wystąpiły takie gwiazdy, jak: Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Boys, After Party, Extazy, Soleo, Power Boy, Bobi. Mówią, że nikt nie słucha muzyki disco polo. Czyżby? Jak Wam podobało się na festiwalu? Czy organizatorzy stanęli na wysokości zadania? Zapraszamy na wideo relację z 4 Żuław w Rytmie Disco wraz z Państwa komentarzami. Organizatorem gali był Burmistrz Nowego Stawu oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki.

Zobacz film »

Najmłodsi Nowostawianie przywitani w Galerii Żuławskiej – 11.07.2017

Najmłodsi Nowostawianie przywitani w Galerii Żuławskiej – 11.07.2017

Każde wsparcie młodych rodziców ma znaczenie. Symboliczne podziękowania i wręczane prezenty to w Nowym Stawie ma być już norma. Burmistrz Nowego Stawu osobiście podziękował rodzicom, których dzieci wychowywane są na terenie gminy. „Jestem z Nowego Stawu” - ten haft na ręczniczku ma być powodem do dumy i wspomnień po latach. Taka fajna kotwica, żeby pamiętać skąd się pochodzi – tak o nowej inicjatywie samorządu mówili Agnieszka i Grzegorz, szczęśliwi rodzice małego Grzesia. Więcej szczegółów w materiale wideo.

Zobacz film »

Nowy Staw Nowe lato

Nowy Staw Nowe lato

Relacja z koncertów w Nowym Stawie podczas Święta Ziemi Żuławskiej

Zobacz film »

Nowy Staw: Przy ich piosenkach bawią się kolejne pokolenia. Święto Ziemi Żuławskiej – 24.06.2017

Nowy Staw: Przy ich piosenkach bawią się kolejne pokolenia. Święto Ziemi Żuławskiej – 24.06.2017

Harlem, DeMono, Jary odział Zamknięty i Kombi. Te zespoły wystąpiły z Nowym Stawie w trakcie II dnia Święta Ziemi Żuławskiej. Zapraszamy na relacje wideo z drugiego dnia Święta Ziemi Żuławskiej w Nowym Stawie. Lato przywitano przy dziękach zespołów: Harlem, DeMono, Jary odział Zamknięty i Kombi.

Zobacz film »

Nowy Staw: K2, Formacja Chatelet i Łowcy.B. Pierwszy dzień Święta Ziemi Żuławskiej – 23.06.2017

Nowy Staw: K2, Formacja Chatelet i Łowcy.B. Pierwszy dzień Święta Ziemi Żuławskiej – 23.06.2017

Występy jednych z najpopularniejszych kabaretów w naszym kraju otworzyły obchody Święta Ziemi Żuławskiej w Nowym Stawie. Wydarzenie przyciągnęło do Galerii kilkuset miłośników dobrego humoru. Kabareton i występy takich gwiazd jak K2, Formacja Chatelet i Łowcy.B to nie lada gratka dla miłośników dobrego humoru. Mieszkańcy Żuław, którzy odwiedzili Nowy Staw. Zapraszamy Państwa na relacje z I dnia Święta Ziemi Żuławskiej. Dodatkową atrakcją czekającą na mieszkańców i gości była możliwość zobaczenia bolidu, który do „setki” rozpędza się w 2,8 s. Ta maszyna w rękach doświadczonego kierowcy pozwala osiągać nie tylko ogromne prędkości ale także sukcesy. Lokalny przedsiębiorca Mariusz Miszta jest bowiem Mistrzem Polski 2016. Zapraszamy na relację wideo.

Zobacz film »

Dzieci z polskiej szkoły na Litwie z wizytą w Nowym Stawie – 07-11.06.2017

Dzieci z polskiej szkoły na Litwie z wizytą w Nowym Stawie – 07-11.06.2017

W dniach od 7 do 11 czerwca w Nowym Stawie gościły dzieci z polskiej szkoły w Rukojniach (rejon wileński). Pobyt grupu ośmiorga dzieci wraz z nauczycielką Panią Krystyną Chodorowicz zorganizował Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nowym Stawie przy współudziale Stowarzyszenia Traugutt.org z siedzibą w Pruszczu Gdańskim oraz Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie w ramach projektu pn. "Nie jest kolorowo". Projekt jest długoterminowy i ma na celu zainicjowanie nawiązania bliższej współpracy pomiędzy pedagogami oraz przyszłych inicjatyw po obu stronach granicy, takich jak: wymiana młodzieży, partycypacja we wspólnych przedsięwzięciach, uczestnictwo w międzynarodowych konkursach. W projekcie wzięła udział nauczycielka ZSP w Nowym Stawie Pani Ewa Czerniewska, która jest jednocześnie opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Uczniowie polskiego Gimnazjum w miejscowości Rukojnie wraz z dyrektorem i nauczycielkami gościli również w Urzędzie Miejskim, gdzie obdarowani zostali przez Burmistrza plecakami i przyborami szkolnymi. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca między szkołami będzie się rozwijać i w przyszłości uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Stawie pojadą z wizytą do swoich nowych koleżanek i kolegów na Litwę. Opis: Urząd Miejski w Nowym Stawie.

Zobacz film »

Skrót: Koncert gości z kraju kwitnącej wiśni w Nowym Stawie – 07.06.2017

Skrót: Koncert gości z kraju kwitnącej wiśni w Nowym Stawie – 07.06.2017

Takiego koncertu w Nowym Stawie jeszcze nie było. W Galerii Żuławskiej wystapiła grupa taneczno-instrumentalna z Japonii. Mieszkańcy Nowego Stawu mieli niepowtarzalną okazje poznać kulturę Japonii. W ołówku wystąpiła taneczna krupa MASHU oraz instrumentalna HOZONKAI. Gościom z Jponii towarzyszyła grupa wokalna Blabiny z Malborka, Relacja z koncertu poniżej.

Zobacz film »