Przejdź do

AktualnościKanał RSS

30 sierpnia 2016 15:54 | Aktualności

Castle Triathlon Malbork już w najbliższą niedzielę! Będą utrudnienia w ruchu!

Już w tę niedzielę, 4 września, ponad pół tysiąca triathlonistów wystartuje w Castle Triathlon Malbork! Zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów – pełen dystans Ironman, gdzie muszą przepłynąć 3,8 km, przejechać na rowerze 180 km oraz na zakończenie przebiec maraton, czyli 42,2 km lub dystans o połowę krótszy – 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu). W tym roku jest również możliwość wystartowania w sztafecie, gdzie jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

             Triathloniści rozpoczną swoje zmagania w rzece Nogat, gdzie u stóp Zamku Krzyżackiego wytyczona została trasa pływacka. Następnie zawodnicy przesiądą się na rowery i pokonają szybką i płaską trasę kolarską wytyczoną przez Żuławy Wiślane. Etap biegowy będzie niezwykle widowiskowy, gdyż przebiegać będzie między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego w Malborku.

             Udział w Malborku potwierdzili m.in. Mikołaj Luft zawodnik PRO, aktualny Mistrz Polski w Triathlonie, który w ostatnich czterech latach nie miał sobie równych na trasie malborskiego triathlonu na krótszym z dystansów, Olga Kowalska, medalistka Mistrzostw Polski w Triathlonie i Duathlonie, uczestniczka Mistrzostw Świata Age Group na Hawajach oraz Michał Majka – zeszłoroczny zwycięzca Castle Triathlon Malbork na dystansie IM. W czasie rywalizacji na „połówce” będziemy mogli zobaczyć również generała Romana Polko oraz aktora Tomasza Karolaka.

 „Cieszymy się, że już po raz piętnasty możemy zorganizować Castle Triathlon Malbork. Jest to jedna z niewielu imprez triathlonowych w Polsce o tak długiej historii, przez którą przewinęło się tysiące zawodników” – powiedział Marcin Waniewski, dyrektor zawodów.

             Cały czas można zapisać się na Castle Triathlon Malbork. Organizatorzy przedłużyli termin zapisów z 21 sierpnia do 3 września do godziny 18:00. Aby zarejestrować się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.castletriathlon.com.

 

Organizatorzy informują, że w związku z organizacją zawodów Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego spodziewane są znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w dniu zawodów, tj. w niedzielę 4 września 2016 r., w godzinach 7:00-16:00. W Malborku, na drodze krajowej nr 55, ruch odbywać się będzie wahadłowo. Zawodnicy poruszać się będą po trasie kolarskiej Malbork –  Kościeleczki – Tralewo – Lichnowy, w związku z czym spodziewane są znaczne utrudnienia w ruchu.

 

Przeczytano: 779 razy. Wydrukuj|Do góry