Przejdź do

AktualnościKanał RSS

07 lutego 2017 16:46 | Aktualności

Zostań potencjalnym dawcą szpiku, weź udział w akcji DKMS dla Eweliny

Mieszkanka naszej gminy 33-letnia Pani Ewelina Rój-Sznaze z Brzózek potrzebuje naszej pomocy. Do listopada jej świat skupiał się wokół dzieci: 11-letniej Weroniki oraz 8-letniej Juli. Dni spędzała na pracy, a w wolnych chwilach na zabawach ze swoimi pociechami. Niestety, pod koniec ubiegłego roku jej życie wywróciło się do góry nogami. Wizyta u lekarza spowodowana silnym osłabieniem przyniosła nieoczekiwaną diagnozę: przewlekła białaczka szpikowa.

Dziś Pani Ewelina nie może wybrać się z dziećmi na wycieczkę do lasu czy nad morze. Nie może pójść do pracy, którą tak bardzo lubi. Kolejne dni spędza w szpitalu czekając na informację o zgodnym genetycznie dawcy szpiku, która niestety do dnia dzisiejszego nie nadeszła. Dlatego zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Być może to Ty będziesz mógł pomóc Pani Ewelinie lub innym chorym powrócić do zdrowia!

" POMOŻESZ? BO MOŻESZ- MASZ TO W GENACH!"

Akcja rejestracji odbędzie się:

Data: 12.02.2017
Godzina: 10:00-16:00
Miejsce: Galeria Żuławska "Ołówek"
Adres: Rynek Kościuszki, Nowy Staw

Data: 12.02.2017
Godzina: 10:00-16:00
Miejsce: Żuławski Ośrodek Kultury
Adres: ul. Sikorskiego 21, Nowy Dwór Gdańsk

11 lutego o godz. 16.00 zapraszamy do Galerii Żuławskiej
min. na spotkanie z rzeczywistym dawcą szpiku, spektakl teatralny, występy dzieci i młodzieży połączone z licytacjami, dochód z której przeznaczony zostanie na leczenie Pani Eweliny.

Przeczytano: 596 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: