Przejdź do

AktualnościKanał RSS

09 stycznia 2017 22:10 | Aktualności

Poznańskie Słowiki zaśpiewały w Kolegiacie Żuławskiej w Nowym Stawie

 

W sobotę 7 stycznia 2017 roku o godz. 18.00 w największym na Żuławach gotyckim kościele św. Mateusza Apostoła ( Kolegiacie Żuławskiej) w Nowym Stawie odbył się wspaniały koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej nazywanego powszechnie „Poznańskimi Słowikami”, pod dyrekcją Macieja Wielocha.

Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Po raz pierwszy w naszym mieście wystąpił tak znany w Polsce i poza jej granicami chór o ponad 75 – letniej tradycji, założony i prowadzony przez dziesiątki lat przez prof. Stefana Stuligrosza.

W wykonaniu siedemdziesięciu chórzystów, przy akompaniamencie Macieja Bolewskiego, zabrzmiały w naszej Żuławskiej Kolegiacie najpiękniejsze polskie kolędy.

Chór został gorąco przyjęty przez nowostawską publiczność, która podziękowała artystom owacjami na stojąco.

Sponsorem Głównym Koncertu była Grupa ENERGA.

Koncert zarejestrował gdański oddział TVP.

Pierwszą relację z tego wyjątkowego noworocznego koncertu można było obejrzeć na antenie TVP 3 Gdańsk już nastęnego dnia.

Wszystkim tym, ktorzy nie widzieli koncertu, przypominamy, że w sobotę 14 stycznia o godz. 20.15 będzie można ponownie obejrzeć "Słowicze Kolędowanie w Nowym Stawie" na antenie TVP 3 Gdańsk.

Serdecznie zapraszamy do oglądania tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego w naszym mieście.

 

Zobacz cały koncert w TvMalbork.pl

Zobacz skróconą relację z koncertu

 

Przeczytano: 932 razy. Wydrukuj|Do góry

Słowicze Kolędowanie w Nowym Stawie