Przejdź do

AktualnościKanał RSS

21 grudnia 2016 09:23 | Aktualności

Słowicze Kolędowanie w Nowym Stawie już 7 stycznia 2017 roku

W sobotę 7 stycznia 2017 roku o godz. 18.00 w największym na Żuławach gotyckim kościele św. Mateusza Apostoła ( Kolegiacie Żuławskiej), usytuowanym przy Rynku Kościuszki w Nowym Stawie w zabytkowym centrum miasta, odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej nazywanego powszechnie „Poznańskimi Słowikami”, pod dyrekcją Macieja Wielocha.

 

Będzie to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi tak znany w Polsce i poza jej granicami chór o ponad 75 – letniej tradycji, założony i prowadzony przez dziesiątki lat przez prof. Stefana Stuligrosza.

W wykonaniu około siedemdziesięciu chórzystów, przy akompaniamencie Macieja Bolewskiego, zabrzmią w naszej Żuławskiej Kolegiacie najpiękniejsze polskie kolędy.

 

Przedsięwzięcie to stało się możliwe dzięki przychylności proboszcza ks. kanonika Jerzego Pawelczyka, inspiracji miłośnika kolęd posła Tadeusza Cymańskiego, zaangażowaniu władz miasta z burmistrzem Jerzym Szałachem na czele oraz dyrektora NCKiB Krzysztofa Osijewskiego.

 

Pozyskane przez samorząd wsparcie finansowe Grupy LOTOS oraz ENERGA www.energa.pl pozwoliło nadać wydarzeniu odpowiednią rangę oraz oprawę.

 

Koncert zostanie zarejestrowany przez TVP 3, a relacja z tego wydarzenia

wyemitowana na antenie TVP Gdańsk 8 stycznia 2017 r.

 

Pielęgnując żywą tradycję śpiewania kolęd zapraszamy serdecznie na wielkie wspólne kolędowanie z „Poznańskimi Słowikami”!

 

 

Wstęp wolny.

Zobacz zwiastun koncertu w TvMalbork


Zobacz stronę Sponsora Głównego Koncertu

 

Przeczytano: 921 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: