Przejdź do

Galeria

Nowy Staw na spotkaniu "Żuławy w Elblągu"

Ilość zdjęć: 41

W niedzielę 8 maja w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu w godz. 11.00 - 16.00 odbyło się spotkanie z kulturą żuławską pn. "Żuławy w Elblągu". Ideą cyklu spotkań jest wspólne promowanie Żuław, przybliżanie regionu, jego historii, dziedzictwa, atrakcji i oferty turystycznej przez żuławskie miasta, gminy, stowarzyszenia, instytucje oraz przedsiębiorców. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w marcu w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku a na kolejne zapraszamy jesienią do Malborka. Spotkanie obfitowało w interesujące prelekcje na temat Żuław, pokazy, degustacje żuławskich kulinariów. Chętnie odwiedzano stoiska promocyjne, w tym Nowego Stawu.

pokaż więcej »

Rozsmakuj się w Nowym Stawie. Akcja Weekend za pół ceny

Ilość zdjęć: 92

W dniach 23,24 kwietnia 2016 r. w Nowym Stawie odbyła się akcja "Weekend za pół ceny. Rozsmakuj się w Metropolii". Zwieńczeniem akcji było spotkanie zorganizowane w Galerii Żuławskiej pn. "Rozsmakuj się w Nowym Stawie". Było wesoło i smacznie. Liczne konkursy kulinarne, pokazy, degustacje wypełniły czas uczestnikom imprezy. Po okiem szefa kuchni Szczepana Murawskiego gotował i częstował pysznymi babeczkami z nadzieniem pieczarkowym sam Burmistrz.

pokaż więcej »

Inscenizacja historyczna z okazji 71 rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu

Ilość zdjęć: 41

zdjęcia autorstwa Pana Szymona Musiaki oraz Pana Stanisława Ptaka

pokaż więcej »

II test wiedzy o Nowym Stawie

Ilość zdjęć: 30

11 marca w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie w ramach obchodów 71- szej rocznicy wyzwolenia Nowego Stawu 8 drużyn sprawdziło swoją wiedzę o naszym mieście. Nie było łatwo, tym bardziej gratulujemy zwycięskim drużynom: Szkoły Podstawowej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

pokaż więcej »

Festiwal Smaku Wielkanocnego w Nowym Stawie

Ilość zdjęć: 24

17 marca w sali Zespołu Służb Ratowniczych w Nowym Stawie odbyła się kolejna edycja, cieszącego się dużą popularnością Festiwalu Smaku Wielkanocnego, w którym licznie wzięli udział mieszkańcy naszej gminy, ale także gmin okolicznych, m.in. Miłoradza. Było jak zwykle pysznie i świątecznie!

pokaż więcej »

Zlot fanów bajek Walta Disneya

Ilość zdjęć: 95

27 lutego w Nowym Stawie odbyła się pierwszy Zlot fanów bajek Walta Disneya zorganizowany przez stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

pokaż więcej »

Koncerta Mieczysława Szcześniaka w nowostawskim Ołówku

Ilość zdjęć: 38

06 marca z okazji Dnia Kobiet w Nowym Stawie w Galerii Żuławskiej zwanej "Ołówkiem" odbył się wspaniały koncert Mieczysława Szcześniaka. Zdjęcia autorstwa Pana Marcina Kurkusa udostępnione dzięki uprzejmości autora. Dziękujemy !

pokaż więcej »