Przejdź do

Filmy

QUESTING W NOWYM STAWIE MIEJSKA ZABAWA DLA KAŻDEGO

QUESTING W NOWYM STAWIE MIEJSKA ZABAWA DLA KAŻDEGO

Wybierz się szlakiem przywilejów handlowych w mieście z rynkiem na dwie części „Ołówkiem” rozdzielonym, gdzie niegdyś prawa mieszczańskie wilkierzem regulowano... Questing, czyli turystyka z zagadkami, opiera się na nieoznakowanych szlakach ( questach). To zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odnalezienie skarbu. Celem questingu jest odkrywanie dziedzictwa kulturowego lub przyrodniczego danego miejsca. Dzięki questingowi w nieszablonowy sposób możemy stać się uczestnikami fascynującej przygody, poszukiwaczami skarbów, odkrywcami tajemnic małych ojczyzn. Questing jest dla wszystkich ! Dla dzieci, dorosłych w każdym wieku, całych rodzin - jednym słowem - dla wszyskich tych, którzy chcą odkryć miasto, poznać jego historię w nieco inny niekonwencjonalny sposób, połączony z zabawą. Nie potrzebujemy przewodnika, wystarczy ulotka questowa, którą można pobrać ze wskazanych poniżej stron internetowych i w wyznaczonych punktach w mieście, żeby podążając za zawartymi w ulotce wierszowanymi wskazówkami wyruszyć na miejską trasę turystyczną w poszukiwaniu skarbu. Gdzie pobrać ulotkę questową? strona internetowa Urzęu Miejskiego w Nowym Stawie www.nowystaw.pl strona internetowa Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki www.noknowystaw.civ.pl strona internetowa Ośrodka Sportu i Rekreacji www.osirnowystaw.pl Urząd Miejski w nowym Stawie, ul. Bema 1 Galeria Żuławska „Ołówek”, Rynek Kościuszki Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, ul. Jana Pawła II 2 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Stawie, u. Sportowa 5 Quest „Wyprawa po przygodę! Nowy Staw żuławskie miasto handlowe” powstał jako element partnerskiego projektu „Rowerowe Szlaki Zamków Gotyckich” realizowanego przez trzy Lokalne Grupy Działania: Powiślańską LGD, LGD Kraina Dolnego Powiśla oraz LGD Spichlerz Żuławski. Wszystkich małych i dużych odkrywców serdecznie zapraszamy do questowania w Nowym Stawie !

Zobacz film »

POZNAJ HISTORIĘ NOWOSTAWSKIEGO OŁÓWKA - 02.06.2014

POZNAJ HISTORIĘ NOWOSTAWSKIEGO "OŁÓWKA" - 02.06.2014

Nowostawski "Ołówek" to nieodłączny element krajobrazu tego miasta. Niewiele jednak osób zna jego bogatą historię. Galeria Żuławska, bo tak oficjalnie nazywa się dawny kościół ewangelicki otrzymał także prestiżowy tytuł " ZABYTEK ZADBANY", ale więcej w naszym materiale.

Zobacz film »

OGÓLNOPOLSKI ZLOT CITROENA W NOWYM STAWIE - 17.05.2014

OGÓLNOPOLSKI ZLOT CITROENA W NOWYM STAWIE - 17.05.2014

Ogólnopolski Zlot Citroena, 8 Rajd miłośników motoryzacji francuskiej wystartował 17 maja z Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie. Ponad 40 załóg tego dnia zatrzymało się na Rynku Puławskiego w Nowym Stawie, gdzie miłośnicy motoryzacji francuskiej mieli okazję przyjrzeć się pojazdom z lat 40-80-tych ubiegłego wieku. Nowy Staw to jeden z przystanku tegorocznej trasy wiodącej przez Żuławy z metą w Pruszczu Gdańskim. O przebiegu tej wizyty porozmawialiśmy z uczestnikami i jego organizatorami (Automobilklub Morski w Gdyni).

Zobacz film »

DZIEŃ OTWARTY PROJEKTÓW UNIJNYCH W NOWYM STAWIE - 11.05.2014

DZIEŃ OTWARTY PROJEKTÓW UNIJNYCH W NOWYM STAWIE - 11.05.2014

11 maja odbył się Dzień Otwarty Projektów Unijnych w Nowym Stawie podczas, którego przygotowano dla mieszkańców liczne atrakcje. W Galerii Żuławskiej można było podziwiać występy młodych artystów, przypatrzeć się zorganizowanej wystawie fotograficznej oraz plastycznej, czy też wziąć udział w Quizie Europejskim a wszystko to nagradzał sam Jarosław Wałęsa, który gościnnie przybył do Nowego Stawu na te uroczystość.

Zobacz film »

WIZUALIZACJE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ W NOWYM STAWIE - 26.04.2014

WIZUALIZACJE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ W NOWYM STAWIE - 26.04.2014

Przestrzeń publiczna to bardzo ważny element każdego miasta. Nowy staw także chce ożywić miejsca do wspólnego wypoczynku mieszkańców dlatego o pomoc zostali poproszeniu studenci politechniki gdańskiej, którzy stworzyli wiele ciekawych projektów. W galerii żuławskiej można było podziwiać to, co młodzi architekci stworzyli w ramach ogłoszonego konkursu.

Zobacz film »

ODKRYWAMY TALENTY NA POMORZU. JUBILEUSZ KONKURSU W NOWYM STAWIE -- 14.03.2014

ODKRYWAMY TALENTY NA POMORZU. JUBILEUSZ KONKURSU W NOWYM STAWIE -- 14.03.2014

14 marca br. w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie miał miejsce V Powiatowy Konkurs pt. „Odkrywamy Talenty na Pomorzu" którego pomysłodawca jest Roman Liebrecht.

Zobacz film »

Co nowego w Nowym Stawie

Co nowego w Nowym Stawie

W Nowym Stawie dużo nowości. Zrewitalizowany rynek z Kościołem św Mateusza i Galerią Żuławską czy nowe centrum ratownicze. Słowem jest na co popatrzeć. Przyjrzyjmy się więc temu z bliska. Polecamy również zobaczyć Rozliczamy półmetek pracy Rady Gminy Kolbudy http://www.youtube.com/watch?v=TrO9jB7BDZ8 oraz Faktoria handlowa z Pruszcza Gdańskiego nareszcie otwarta! http://www.youtube.com/watch?v=FDRf7psiQrU Oglądaj nas na Facebooku i na www.polnocna.tv i nie zapomnij subskrybować kanału.

Zobacz film »

FESTIWAL SMAKU WIELKANOCNEGO W NOWYM STAWIE PO RAZ KOLEJNY ZAKOŃCZYŁ SIĘ SUKCESEM - 09.04.2014

FESTIWAL SMAKU WIELKANOCNEGO W NOWYM STAWIE PO RAZ KOLEJNY ZAKOŃCZYŁ SIĘ SUKCESEM - 09.04.2014

To, że Święta Wielkanocne już wkrótce najlepiej można było się przekonać 9 kwietnia w Nowym Stawie, podczas dorocznego Festiwalu Smaku Wielkanocnego. Obficie zastawionych stoły przyciągały każdego. Wszyscy mogli podejść i skosztować przygotowanych potraw świątecznych oraz kupić m.in. ozdoby i upominki świąteczne przygotowane przez młodzież szkolną. Były też degustacje i występy artystyczne zaprzyjaźnionego zespołu z Nowego Dworu Gdańskiego. Na smakoszy czekało mnóstwo rarytasów.

Zobacz film »

Kolegiata Żuławska wizytówką Nowego Stawu. Poznajmy Swoją Małą Ojczyznę

Kolegiata Żuławska wizytówką Nowego Stawu. Poznajmy Swoją Małą Ojczyznę

Koło Przewodników Malborskich i Tvmalbork.pl zaprasza Państwa na trzeci odcinek z cyklu Poznajmy Swoją Małą Ojczyznę Oczami Przewodników Malborskich. W dzisiejszym odcinku Maria Schmidt opowie Państwu o wizytówce Nowego Stawu jaką jest niewątpliwie Kolegiata Żuławska.

Zobacz film »